Przedstawiciel Handlowy branża OzE

  • B2B, B2C
  • Energia - Energia odnawialna
  • 27-03-2024
Pensja prowizja
20 000 - 25 000 zł
Samochód Baza kontaktów

Regionalny Kierownik Sprzedaży

Samochód Baza kontaktów

Agent Nieruchomości

Samochód Baza kontaktów

Doradca Techniczno - Handlowy

Samochód Baza kontaktów

Przedstawiciel handlowy / Audytor k/m

Sun Family Sp. z o.o.

100

Kontrakt B2B

Forma zatrudnienia

Przedstawiciel handlowy

Poziom stanowiska

Wyjazdowa

Rodzaj pracy

1 - 3 lat

Poziom doświadczenia

Lokalizacja

Piecki

Determinacja w osiągnięciu celu i skuteczność w działaniu Sprzedaż bezpośrednia Umiejętności domknięcia sprzedaży

Ogłoszenie archiwalne

Opis stanowiska

Poszukujemy osoby na stanowisko:

Przede wszystkim zależy nam, abyś posiadał ok. 5 letnie doświadczenie zawodowe, w tym co najmniej 1 rok doświadczenia w obszarze sprzedaży w segmencie klientów indywidualnych (B2C) - sprzedaż bezpośrednia. Od formalnego wykształcenia (min. średnie), bardziej cenimy Twoje umiejętności i kompetencje, uśmiech, pozytywną energię oraz zdolność dobrego poruszania się w terenie. W perspektywie krótkoterminowej ok. 6 miesięcy, przy osiągnięciu odpowiedniego poziomu zaangażowania i wyników, masz realną szansę zastania Kierownikiem zespołu i uzyskania dodatkowych możliwości wynagradzania.

Czym będę się zajmować?

  • Aktywną sprzedażą instalacji fotowoltaicznych lub pomp ciepła do klientów indywidualnych.
  • Ze swojej strony zapewnimy Ci wysokiej jakości produkty. Jesteśmy partnerem generalnym firmy Selfa - polskiego producenta paneli fotowoltaicznych, a w przypadku pomp ciepła będziesz sprzedawał produkty firm Kaisai oraz Daikin.

Kto i w jaki sposób wdroży mnie do firmy?

  • Przez pierwsze 2 dni odbędziesz szkolenie w naszej Centrali w Toruniu, gdzie przedstawimy Ci tajniki naszych produktów, branży, kwestii finansowych oraz technicznych. 3 dnia odbędziesz indywidualne szkolenie ze swoim kierownikiem. Wszelkie koszty związane ze szkoleniem pokrywa firma Sun Family.
  • Następnie przez 3 miesiące będziesz wdrażał się do firmy w praktyce pod opieką swojego kierownika, który będzie jeździł z Tobą na spotkania handlowe, uczył procesu sprzedaży oraz przekazywał regularny feedback.
  • Po okresie 3 miesięcznego wdrożenia stajesz się w pełni samodzielnym handlowcem.

Jak zorganizowany jest proces sprzedaży?

  • Osoba z działu Call Center umawia ok. 2-3 spotkania dziennie w promieniu 100 - 150 km dla każdego handlowca, termin wpisuje do kalendarza, ustala trasówkę, wysyła sms z powiadomieniem.
  • Na spotkaniu z Klientem w jego domu, handlowiec dokonuje kwalifikacji do programu i kończy etap podpisaniem umowy.
  • Po podpisaniu umowy handlowiec wysyła dokumentację do działu back office, który zajmuje się również kwestiami dofinansowania.
  • Kwestie dot. montażu są po stronie naszego Działu Realizacji.

Jak zbudowany jest dział handlowy?

Dział handlowy składa się z kilkudziesięciu handlowców zajmujących się sprzedażą instalacji fotowolataicznych oraz pomp ciepła. Zespołem handlowym zarządzają kierownicy. Każdy kierownik zarządza zespołem ok. 10 osób i odpowiada za wspieranie handlowców w procesie sprzedaży, wdrażanie handlowców włącznie z osobistymi wyjazdami na spotkania do Klientów. Kierownicy są awansowani z wewnątrz organizacji zgodnie ze ścieżkami kariery.

Jak będę wynagradzany?

 System wynagrodzenia w naszej firmie składa się z 3 elementów:

  • wynagrodzenie podstawowe za każdy przepracowany dzień
  • wynagrodzenie za wykonanie audytów wypłacane niezależnie od tego czy Klient ostatecznie kupi instalację fotowoltaiczną / pompę ciepła
  • wynagrodzenie prowizyjne za każdy sprzedany kwp/ pompę ciepła

Przez pierwsze 3 miesiące po zatrudnieniu, żebyś czuł się komfortowo i mógł się skutecznie wdrożyć w naszej firmie oferujemy "Pas startowy", który gwarantuje Ci zarobki na poziomie:

  • 1 mc - 6 000 netto  - w przypadku SF (Sun Family - dot. fotowoltaiki)
  • 2 mc - 7 000 netto -  w przypadku SF (Sun Family - dot. fotowoltaiki)
  • 3 mc - 8 000 netto - w przypadku SF (Sun Family - dot. fotowoltaiki)

lub

  • 1 mc - 7 000 netto - w przypadku SFH (Sun Family Heat - dot. pomp ciepła)
  • 2 mc - 8 000 netto -  w przypadku SFH (Sun Family Heat - dot. pomp ciepła)
  • 3 mc - 9 000 netto - w przypadku SFH (Sun Family Heat - dot. pomp ciepła)

Co oprócz wynagrodzenia oferuje firma?

  • Niezbędne narzędzia pracy: samochód służbowy, karta paliwowa, tablet, telefon, ubezpieczenie na życie.
  • Systemy IT ułatwiające pracę wraz z innowacyjnym systemem zbierania poleceń Klientów w aplikacji "Słoneczny Bonus"

 Informację o nas znajdziesz na stronach:
Fotowoltaika: www.sunfamily.pl
Pompy ciepła: www.projektcieplydom.pl