Przedstawiciel Handlowy branża OzE

Samochód

Przedstawiciel handlowy ds. OZE

Podstawa: 3 000 - 30 000 zł
Pensja podstawowa
3 000 - 30 000 zł

Baza kontaktów
  • Vectra S.A.
  • B2B, B2C
  • Telco - Telefonia mobilna i stacjonarna
  • 26-03-2024
Baza kontaktów

Specjalista ds. pozyskiwania nowych klientów

Podstawa: 4 300 - 15 000 zł
Baza kontaktów
  • Semtop
  • B2B
  • Media - Produkty i usługi mediowe (marketing, reklama)
  • 23-03-2024
Pensja podstawowa
4 300 - 15 000 zł
Baza kontaktów

Specjalista ds. wsparcia sprzedaży usług celnych

Podstawa: Nieujawniona
  • DTA Sp. z o.o .
  • B2B
  • TSL - Produkty i usługi logistyczno transportowo spedycyjne
  • 27-03-2024
Nieujawniona

Regionalny Kierownik Sprzedaży

Samochód Baza kontaktów

Doradca Techniczno - Handlowy

Podstawa: Nieujawniona
Samochód Baza kontaktów Profil działu handlowego
Samochód Baza kontaktów

Business Development Manager

ITMAGINATION

400

Kontrakt B2B

Poziom stanowiska

Zdalna

Rodzaj pracy

3 - 5 lat

Poziom doświadczenia

Lokalizacja

Lubań

Sprzedaż usług it Znajomość technik sprzedaży Budowanie relacji

Ogłoszenie archiwalne

Opis stanowiska

ITMAGINATION is looking for a Business Development Manager who will focus on the North American market (USA & Canada). You will be a part of a passionate Sales Team that expands our value to international markets. Each day you will get the possibility to share the world unique solutions which we create. Our high-quality services are individually designed for the most demanding needs. Innovation is happening and you can be a part of it!
Imagine it. Done.

Responsibilities

  • Conducting business development initiatives, focusing on the EMEA and North American market (USA & Canada)
  • Market research,  companies mapping,  initiating and establishing contact with Clevel representative
  • Building long term relationships with prospects
  • You will be working closely with the Chief Sales Officer responsible for such activities

Requirements

  • Demonstrate a genuine interest in the Technology & IT sector (at least 2 years of experience)
  • Ideally already experienced  in Team leasing sales and/ or IT services,
  • A perfect candidate has a Customer Service background
  • Ability to develop strong and long-term relationships with clients
  • "Can do" attitude and personality with determination, perseverance, persistence and competitiveness
  • Determined to build customer portfolio from Fortune 500 companies, enterprises, well-established FinTech’s and startups
  • Ideally an English Native speaker or at least C1 level

Benefits

  • Highly competitive salary
  • Professional training programs – including Udemy and other development plans
  • Fully remote position
  • Work with a team that’s recognized for its excellence. We’ve been featured in the Deloitte Technology Fast 50 & FT 1000 rankings. We’ve also received the Great Place To Work® certification for two years in a row
  • Benefits package offer

Click the "Apply" button and submit your CV