Przedstawiciel Handlowy branża OzE

4 300 - 15 000 zł

Prowizja: 20 000 - 25 000 zł
Samochód Baza kontaktów
  • Velectro
  • B2B, B2C
  • Energia - Energia odnawialna
  • 27-03-2024
Pensja prowizja
20 000 - 25 000 zł
Samochód Baza kontaktów

Regionalny Kierownik Sprzedaży

Samochód Baza kontaktów

Doradca Klienta - Fotowoltaika, Pompy Ciepła, Prąd i Gaz

PG Doradztwo Sp. z o.o.

12

Umowa zlecenia

Forma zatrudnienia

Przedstawiciel handlowy

Poziom stanowiska

Wyjazdowa

Rodzaj pracy

< 1 roku

Poziom doświadczenia

Lokalizacja

Poddębice

Skuteczna komunikacja werbalna Umiejętność nawiązywania długofalowej współpracy Rozpoznawanie potrzeb klienta

Ogłoszenie archiwalne

Opis stanowiska

Firma "Uwolnij Prąd" poszukuje osób do współpracy przy sprzedaży fotowoltaiki, pomp ciepła oraz prądu i gazu. Jesteśmy prężnie rozwijającą się firmą, która rozszerza swoją działalność o dalsze rejony. Dlatego potrzebujemy dodatkowych rąk do pracy.

Dlaczego miałbyś u nas pracować?

  1. Jesteśmy nastawieni na dialog i komunikację z naszymi pracownikami.
  2. Osoba pracująca w dziale handlowym otrzymuje pełen backoffice w zakresie przygotowania oferty, dokumentacji, zgłoszeń, wizualizacji realizacji późniejszej usługi, a także pełną obsługę finansową oraz osoby odpowiedzialne za pozyskiwanie dla klientów odpowiedniego dofinansowanie.
  3. Za każdą podpisaną umowę doradca klienta jako bonus otrzyma do 5 nowych kontaktów do potencjalnych klientów.
  4. Oferujemy wysokie prowizje sięgające nawet 15 000 zł miesięcznie. Wszystko zależy od Ciebie! My damy Ci wiedzę i narzędzia, Ty daj z siebie wszystko, aby osiągnąć sukces zarówno jako wykwalifikowany doradca, a także przedsiębiorca mogący skorzystać z aktualnej sytuacji na rynku odnawialnych źródeł energii.

Kogo dokładnie szukamy?

  • Nie musisz mieć wieloletniego doświadczenia w branży OZE, bardziej liczy się dla nas podejście do drugiego człowieka. Nawiązując do naszej działalności – między nami a klientem najważniejsza jest czysta energia. Szukamy osób, które chcą rozwijać się w branży OZE i posiadają min. 6 miesięcy pracy w branży oraz min. 1 rok jako PH.
  • Ponieważ praca ta polega na kontakcie z drugim człowiekiem zależy nam na wysokich umiejętnościach interpersonalnych, których skutkiem jest spojrzenie na daną sytuację z perspektywy Klienta i oferta dopasowana do potrzeb Klienta.

Czym będę się zajmował?

  1. Zdobywaniem klientów oraz ich profesjonalną obsługą w procesie sprzedażowym i posprzedażowym. Dbałość o Klienta nie kończy się na etapie zawarcia umowy, ale równie istotna jest obsługa posprzedażowa, która generuje kolejne leady do nowych klientów.
  2. Sprzedażą instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła oraz prądu i gazu.
  3. Pozyskiwanie partnerów biznesowych – czyli osób, które podobnie do Ciebie będą rozwijać naszą firmę od strony handlowej.

Jak przebiega wdrożenie oraz ścieżka rozwoju handlowca w firmie?

Okres wdrożeniowy (onboarding) ok. 2 tygodni:

  • Wdrożenie w struktury firmy. zapoznanie się ze schematem organizacyjnym i współpracownikami.
  • Kompleksowe szkolenie w zakresie oferowanych usług.
  • Szkolenie sprzedażowe.
  • Udział w spotkaniach sprzedażowych.

Praca w okresie po wdrożeniowym:

  • Pozyskiwanie nowych klientów.
  • Obsługa kontaktów uzyskanych z firmy.
  • Ofertowanie usług firmy.
  • Udział w kampaniach reklamowych firmy (targi, konwenty, wydarzenia)
  • Opieka posprzedażowa i budowanie wizerunku firmy.

Systematycznie organizowane są warsztaty i szkolenia (stacjonarnie, jak i online) podnoszące kompetencje pracowników w takich obszarach jak: komunikacja, przedsiębiorczość, sprzedaż, specjalistyczna wiedza techniczna w zakresie oferowanych usług.

Jak zorganizowany jest proces sprzedaży?

Proces sprzedaży składa się z następujących etapów:

  1. Pozyskanie leada.
  2. Kontakt z potencjalnym klientem w celu umówienia się na spotkanie z doradcą.
  3. Spotkanie z potencjalnym klientem oraz przeprowadzenie audytu energetycznego.
  4. Przekazanie audytu do biura w celu przygotowania oferty.
  5. Przedstawienie oferty potencjalnemu klientowi.
  6. Zbicie obiekcji.
  7. Podpisanie umowy z klientem i zadbanie o przekazanie kompletu dokumentacji do biura.

Firma w zależności od województwa dostarcza leady do Klientów jednak w większości pozyskiwanie nowych leadów spoczywa w rękach handlowca. W tym celu firma przeprowadza profesjonalne szkolenia uczące jak należy to poprawnie i profesjonalnie robić.

Jak zbudowany jest dział handlowy i jak się w nim pracuje?

  • Obecnie dział handlowy obejmuje skład do 10 osób. Zarządzany jest on bezpośrednio przez członka zarządu firmy odpowiedzialnego za sprzedaż.
  • Dbając o odpowiednią atmosferę zapewniamy udział w spotkaniach integracyjnych, pełne wsparcie na każdym etapie współpracy zarówno z firmą, jak i z klientami. Całość wspomagana jest nastawieniem na ciągły rozwój umiejętności zarówno sprzedażowych, technicznych, jak i komunikacyjnych handlowców.

Jak będę wynagradzany?

System wynagradzania oparty jest o prowizję od sprzedaży oferowanych przez firmę produktów.

Za każdego sprzedanego kWp (jednostka miary instalacji fotowoltaicznej) otrzymasz prowizję! To jaka będzie to prowizja zależy od Twoich aspiracji. Średnia minimalna wielkość wynagrodzenia za 1 kWp sprzedanej instalacji to 300 zł, jednak możesz zarobić nawet 1 000 zł za 1 kWp.

Przykładowo sprzedając instalację fotowoltaiczną o mocy 5 kWp zarabiasz od 1 500 do 5 000 zł. tj. 5 kWp x 300 zł (1.000 zł) / kWp = 1 500 zł (5 000 zł). A zależy to od tego w jakiej cenie zaoferujesz i sprzedasz instalację fotowoltaiczną Klientowi.

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu i przesyłania CV!