Przedstawiciel Handlowy OZE [wysokie wynagrodzenie]

  • CORNTECH
  • B2B
  • Produkcja - Maszyny i urządzenia
  • 28-03-2024
Samochód Baza kontaktów

Doradca Klienta Biznesowego

Podstawa: 7 000 - 7 500 zł
Pensja podstawowa
7 000 - 7 500 zł

Doradca Techniczno - Handlowy

Podstawa: Nieujawniona
Samochód Baza kontaktów Profil działu handlowego
Samochód Baza kontaktów

Doradca techniczno-handlowy

Ekodel

27

Umowa o pracę

Poziom stanowiska

Wyjazdowa

Rodzaj pracy

1 - 3 lat

Poziom doświadczenia

3

Lokalizacja

Pomorskie

Organizacja pracy Nawiązywanie nowych kontrataków z klientami

Ogłoszenie archiwalne

Opis stanowiska

Instalujemy systemy fotowoltaiczne, pompy ciepła, klimatyzatory oraz ładowarki samochodowe w oparciu o najlepsze podzespoły na rynku. Zapewniamy pomoc w uzyskaniu dotacji. Współpracujemy z uznanymi dostawcami: LG Solar, Hyundai, SolarEdge, Daikin, Flexit, Dehn.s

Oferujemy rozwiązania dla klientów indywidualnych, firm i gospodarstw. Stawiamy na jakość i niezawodność, która znajduje odzwierciedlenie w dbałości montażu instalacji. Posiadamy 7 własnych zespołów montażowych. Dzięki temu nasi Klienci mają pewność wykonania usługi na najwyższym poziomie. Na wykonany montaż udzielamy 5 letniej rękojmi. Po tym czasie nasi serwisanci sprawdzają wszystkie elementy i mocowania konstrukcji oraz przedłużają gwarancję o kolejne lata. Wiemy, że trafnie podjęta decyzja zaowocuje zadowoleniem Klienta na długie lata.

Mamy na swoim koncie ponad 1100 instalacji, w tym prawie 800 w nowoczesnym systemie SolarEdge. Do każdej inwestycji dobieramy najefektywniejsze moduły fotowoltaiczne, falowniki oraz zabezpieczenia. Producenci urządzeń to firmy posiadające najnowocześniejsze technologie na rynku. Dzięki temu oferowane panele posiadają 25 lat gwarancji.

Obecnie poszukujemy kandydatów na stanowisko:

Kogo dokładnie szukamy?

  • Poszukujemy osoby, która posiada wykształcenie wyższe (może być w trakcie) oraz doświadczenie handlowe min. 2 lata. Idealnie gdyby było to doświadczenie handlowe z naszej branży (systemy fotowoltaiczne, pompy ciepła, klimatyzacje, rekuperacje, ładowarki samochodowe), ale tak samo cenimy również doświadczenie handlowe z innych branż.
  • Preferowany kandydat to osoba otwarta, umiejąca poruszać się w terenie (wymagane prawo jazdy kat. B), pomysłowa, lubiąca kontakt z ludźmi i łatwo nawiązująca z nimi rozmowę. Ponieważ jest to samodzielne stanowisko cenimy dobrą organizację pracy, dyscyplinę oraz wytrwałość w realizacji codziennych zadań.
  • Zależy nam na osobach, które umieją pracować w zespole oraz potrafią nawiązywać nowe kontakty z Klientami i skutecznie z nimi rozmawiać (negocjacje handlowe).

Czym będziesz się zajmować?

  • Prowadzeniem procesu sprzedaży od momentu pozyskania Klienta poprzez ofertowanie, negocjacje aż do momentu podpisania umowy oraz wykonania usługi dla Klienta.
  • Budowaniem długofalowych relacji z Klientami przez co rozumiemy umiejętne i profesjonalne zrozumienie potrzeb Klienta oraz fachowe doradztwo dla Klienta ze strony handlowca.
  • Stałym podnoszeniem kwalifikacji poprzez udział w szkoleniach i konferencjach branżowych.
  • Przygotowaniem cotygodniowych raportów oraz regularnym prowadzeniem swoich działań sprzedażowych w systemie CRM.

Jak zbudowany jest proces sprzedaży?

Proces sprzedaży realizuje Doradca i składa się on z na następujących etapów:

  1. Pozyskanie kontaktu lub wykorzystanie kontaktu dostarczonego przez firmę.
  2. Umówienie spotkania z Klientem na miejscu inwestycji w celu doboru odpowiedniego rozwiązania.
  3. Przeprowadzenie rozmowy wraz z identyfikacją potrzeb Klienta i prezentacją najbardziej optymalnego rozwiązania.
  4. Wsparcie Klienta w finansowaniu.
  5. Podpisanie Umowy z Klientem.

Jak przebiega wdrożenie?

Okres wdrożenia trwa ok. 2-3 miesiące i obejmuje swoim zakresem następujące elementy:

  • Wewnętrzne szkolenia produktowe, których celem jest osiągnięcie poziomu wiedzy pozwalającego na swobodne poruszanie się po asortymencie (poznanie charakterystyk produktów, podziałów wg zastosowań, jakości, itp.).
  • Towarzyszenie doświadczonym Doradcom w spotkaniach z Klientami oraz zapoznanie się w praktyce z procesem instalacji.

Jak będę wynagradzany?

System wynagrodzeń składa się z 2 składników:

  • Podstawy – 4000 zł brutto.
  • Premii – 3 % od sprzedaży netto po osiągnięciu celu sprzedażowego.

Jak zbudowany jest dział handlowy i jak firma dba o atmosferę?

Dział handlowy aktualnie liczy 5 osób i zarządza nim Dyrektor Handlowy.

Atmosfera w zespole handlowym budowana jest poprzez:

  • Wspólne omawianie strategii, analizowanie rynku oraz dzielenie się opiniami oraz pomysłami na poprawę efektywności.
  • Wzajemną pomoc.
  • Cotygodniowe spotkania online zespołu.
  • Comiesięczne spotkania offline zespołu.
  • Spotkania 2 razy w roku w gronie wszystkich pracowników.

Co jeszcze oprócz wynagrodzenia oferuje firma?

  • Umowę o pracę.
  • Narzędzia niezbędne do pracy: Laptop, smartfon, samochód z kartą paliwową, system CRM, materiały biurowe.
  • Szkolenia wstępne, potrzebne certyfikaty, szkolenia z nowych produktów, szkolenia z nowych technologii, spotkania w gronie doradców – wymiana doświadczeń, wspólne opracowywanie strategii sprzedaży.
  • Możliwość awansu w strukturach firmy, szkolenia z nowych technologii, możliwość wdrożenia własnych inicjatyw i pomysłów – zawsze w tym pomagamy.
  • Pozyskanie certyfikatów i uprawnień branżowych.