Przedstawiciel handlowy ds. fotowoltaiki

ONEPOWER

40

http://www.onepower.pl

Ogłoszenie ważne do: 13-10-2021

Kontrakt B2B

Forma zatrudnienia

Przedstawiciel handlowy

Poziom stanowiska

Wyjazdowa

Rodzaj pracy

1 - 3 lat

Poziom doświadczenia

1

Liczba wakatów

Lokalizacja

Świętokrzyskie  - 1 wakat

Kluczowe umiejętności

Zaangażowanie i determinacja w pozyskiwanie klientów oraz osiąganie celów sprzedażowych

Opis stanowiska

ONEPOWER - Jesteśmy firmą stworzoną przez ludzi z ogromnym doświadczeniem zdobytym w Polsce i zagranicą w branży Odnawialnych Źródeł Energii. Jesteśmy jedną z wielu firm w Polsce, która zajmuje się sprzedażą i montażem instalacji fotowoltaicznych, ale jedną z nielicznych która robi to z pasji i zamiłowania stawiając potrzeby Klienta na pierwszym miejscu. Dzięki dialogowi i doświadczeniu naszego personelu możemy dostarczyć i zainstalować najlepiej dopasowane systemy fotowoltaiczne.

 

Aktualnie poszukujemy osoby na stanowisko:

Przedstawiciel handlowy ds. fotowoltaiki

 

Dlaczego miałbyś u nas pracować?

Jest wiele powodów jednak najważniejsze to:

 1. Każdy handlowiec posiada samodzielność w ustalaniu wysokości narzutu i może osiągać prowizje sięgające nawet 80% narzutu
 2. Dostarczamy leady poprzez własne Contact Center oraz uczymy jak skutecznie pozyskiwać klientów (hot leady)
 3. Mamy własne ekipy montażowe, oraz doświadczone zaplecze techniczne

A przede wszystkim jesteśmy stabilną firmą. Robimy wszystko, aby klient czuł się zaopiekowany, a Handlowiec wiedział że jest częścią zespołu, że gramy do tej samej bramki i prowizję od sprzedaży otrzyma zawsze na czas.

 

Kogo dokładnie szukamy?

 • Zależy nam na osobie, która posiada ok. 1 roczne doświadczenie sprzedażowe. Mile widziane doświadczenie z branży PV, ale również mocno cenimy doświadczenie z innych branż.
 • Naszą sprzedaż cechuje podejście merytoryczne oraz jakościowe dlatego poszukujemy osób dobrze znających techniki sprzedaży z praktyczną umiejętnością skutecznego domykania sprzedaży (podpisywanie umów z Klientami). Powyższe podejście dobrze uzupełni umiejętność budowania relacji z Klientami poprzez słuchanie potrzeb Klientów i właściwe reagowanie na nie.
 • Handlowiec to osoba samodzielna działająca w terenie (wymagane prawo jazdy kat. B), która jest nastawiona na osiąganie celów sprzedażowych, wymagających czasami spotkań z Klientami w godzinach popołudniowych a nawet wieczornych. Możliwe jest uzyskanie samochodu służbowego razem z kartą paliwową.

 

Czym będę się zajmował?

 • Aktywnym pozyskiwaniem nowych Klientów przez co rozumiemy budowę własnej bazy leadów przy współudziale naszego Contact Center.
 • Sprzedażą produktów renomowanych producentów - Instalacji PV (Astronergy, Longi, Jinko, Jolywood, Jasolar / Foxess, Huawei, Fronius, Solaredge) oraz pomp ciepła (Daikin, Mitsubishi) ludziom świadomym korzyści jaką przynoszą ww. produkty.
 • Prowadzeniem prezentacji dla potencjalnych Klientów (spółdzielnie, stowarzyszenia, grupy producenckie itp.), które regularnie zapraszają nas na swoje wydarzenia abyśmy zaprezentowali swoją ofertę. W okresie zimowym mamy ok. 6-8 takich prezentacji tygodniowo.

 

Jak przebiega wdrożenie handlowca do firmy?

Onboarding trwa 2 tygodnie. Najpierw odbędziesz 3 dniowe szkolenie produktowo-sprzedażowo- organizacyjne, a następnie szkolenia indywidualne tj. budowanie bazy, cold call-e, pozyskiwanie ambasadorów/pośredników, próbę D2D itp. Ostatnie 3 dni to praca w terenie na żywym organizmie: coaching u doświadczonego PH (jeden dzień), sprzedaż wspólna (drugi), coaching u Ciebie.

Po zakończeniu procesu wdrożenia handlowiec staje się w pełni samodzielnym pracownikiem, który wybiera najlepszy dla siebie sposób sprzedaży i rozpoczyna wykonywanie działań sprzedażowych w terenie. W trakcie pracy masz stałe wsparcie doświadczonego Managera oraz Technika.

W początkowym etapie pracujesz również nad budową własnej bazy leadów. Pomaga Ci w tym nasze Contact Center, które dostarcza leady w zakresie 15 – 30 tygodniowo.

 

Jak zbudowany jest dział handlowy i jak się w nim pracuje?

 • Dział handlowy podzielony jest na 6 - 12 osobowe grupy, które mają swoich managerów. Managerowie odpowiedzialni są za wynik całej grupy. Każdy Handlowiec odpowiedzialny jest za swój wynik sprzedażowy, oraz za opiekę nad pozyskanym klientem (rozmowa telefoniczna w celu zebrania opinii od Klienta oraz wizytacja po realizacji). Handlowiec ma obowiązek dostarczyć wszystkie niezbędne informacje na podstawie których będziemy mogli przygotować projekt (zdjęcia, umowy itp.).
 • Codziennie zaczynamy dzień od konferencji z Managerem, następnie jest dzień pracy oczywiście w stałym kontakcie z technikiem, działem realizacji lub Managerem. Wieczorem jest raportowanie postępów w pracy w postaci krótkiej wiadomości na komunikatorze. Oczywiście każdy Handlowiec ma do dyspozycji narzędzia niezbędne do pracy tj. ofertownik/ kalkulator, SE designer - program do wizualizacji (szkolimy z obsługi), CRM Livespace, Easysolar.
 • Bardzo dbamy o atmosferę w zespole handlowym dzięki licznym konkursom sprzedażowym, zjazdom, szkoleniom oraz warsztatom. Raz w miesiącu na podsumowaniu zakończonego okresu sprzedażowego organizujemy zjazd w centrali firmy. W trakcie zjazdu prowadzimy szkolenia produktowe, techniczne, oraz przede wszystkim warsztaty sprzedażowe z trenerami = praktykami (nie teoretykami).

 

Jak zorganizowany jest proces sprzedaży?

W pierwszym kroku po otrzymaniu leada z Call Center w CRM Handlowiec ustala samodzielnie termin spotkania oraz szacuje kaloryczność Klienta. Staramy się wszystko czego Klient wymaga dostarczać na pierwszym spotkaniu, tak aby podpisanie umowy z Klientem mogło się odbyć jak najszybciej. Po jej podpisaniu Handlowiec wysyła wizualizację i karty katalogowe komponentów. W przypadku potrzeby dłuższego namysłu przez Klienta, Handlowiec umawia kolejne spotkania z Klientem w celu „domknięcia" sprzedaży.

 

Jak będę wynagradzany?

 • System wynagrodzeń oparty jest o prowizję od sprzedaży oraz możliwość uzyskania wynagrodzenia podstawowego w wys. 3 000 - 6000 zł brutto.
 • Posiadamy ceny bazowe za każdy 1kWp mocy instalacji PV. Handlowiec wg. własnego uznania przyznaje tzw. narzut. Handlowiec może otrzymać nawet 80% z narzutu pod warunkiem regularnej sprzedaży, oraz robienia prostych targetów.

 

Kliknij przycisk "Aplikuj" i prześlij swoje CV!

 

Przewidywana data zatrudnienia: od zaraz

Złóż podanie o pracę

Dodaj CV (.pdf, .jpg, .png)

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Przedstawiciel handlowy ds. fotowoltaiki

Pensja podstawowa: 3 000 - 6 000 zł

Inne oferty, które mogą Cię zainteresować

Doradca Handlowy ds. Fotowoltaiki

Prowizja: 15 000 - 20 000 zł
Samochód Baza kontaktów
Pensja prowizja
15 000 - 20 000 zł
Samochód Baza kontaktów

Doradca Techniczno - Handlowy / branża rolnicza

Podstawa: Nieujawniona
Samochód Baza kontaktów
Pensja podstawowa
Nieujawniona
Samochód Baza kontaktów

Doradca Techniczno-Handlowy

Podstawa: 4 000 - 10 000 zł
Baza kontaktów
Pensja podstawowa
4 000 - 10 000 zł
Baza kontaktów

Przedstawiciel techniczno-handlowy

Podstawa: Nieujawniona
Samochód Baza kontaktów
Pensja podstawowa
Nieujawniona
Samochód Baza kontaktów