Przedstawiciel Handlowy

Firma Handlowo Usługowa SOLARID -

8

http://solarid.pl

Ogłoszenie ważne do: 07-10-2021

Super oferta

Kontrakt B2B

Umowa o pracę

Umowa zlecenia

Forma zatrudnienia

Przedstawiciel handlowy

Poziom stanowiska

Wyjazdowa

Rodzaj pracy

1 - 3 lat

Poziom doświadczenia

1

Liczba wakatów

Lokalizacja

Częstochowa  - 1 wakat

Kluczowe umiejętności

Znajomość metod sprzedaży Wysoka kultura osobista Ambicja w zdobywaniu nowych klientów

Opis stanowiska

JESTEŚMY PASJONATAMI ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII

Działamy od 2008 r. Był to rok, w którym GPS w komórkach przestał być egzotyką, dolar kosztował 2 zł a na rynku pojawił się elektryczny Rodaster od Tesli. Tymczasem w Częstochowie...jako jedni z pierwszych montowaliśmy instalacje fotowoltaiczne. Dziś wielu naszych klientów cieszy się z pełnego zwrotu kosztów instalacji i inwestuje w kolejne rozwiązania OZE.

 

Firma Solarid z wieloletnim doświadczeniem w branży energii odnawialnej poszukuje doświadczonego:

Przedstawiciela handlowego

na terenie Częstochowy i okolic.

 

Dlaczego miałbyś u nas pracować?

 • Działamy w fotowoltaice od 12 lat – posiadamy doświadczenie branży unikalne w skali naszego kraju i możemy zaoferować nie tylko standardowe systemy fotowoltaiczne ale również rozbudowane, modyfikowane i nietypowe konstrukcje zasilania fotowoltaicznego. Ponadto z racji doświadczenia wiemy od których dostawców kupować oryginalny towar - nie korzystamy z małych importerów w celu zapewnienia oryginalnych części i ciągłości gwarancji.
 • Pracujemy na sprawdzonym sprzęcie jednak jeśli handlowiec ma markę która łatwo mu się sprzedaje możemy oferować niemal każdy sprzęt który jest dostępny na Polskim rynku (oczywiście przy zachowaniu minimum jakościowego).
 • U nas otrzymasz możliwość decyzji czy wybierasz samochód czy ryczałt za paliwo.
 • Oferujemy elastyczny czas pracy co oznacza, że Handlowiec nie musi codziennie zjawiać się w biurze – liczy się efektywność jego działań.
 • Zapewniamy przyjazną atmosferę współpracy, która wyraża się na spokojnym i rzeczowym podejściu do pracowników, cierpliwością w tłumaczeniu zawiłych arkanów systemów fotowoltaicznych oraz efektywną współpracą pomiędzy wszystkimi działami (sprzedaż, biuro, brygady montażowe).

 

Kogo dokładnie szukamy?

 • Szukamy osób z branży, które mają już co najmniej 1 rok doświadczenia w sprzedaży i dzięki temu potrafią samodzielnie sprzedawać przy wykorzystaniu znanych im już metod sprzedaży lub potrafią wspólnie z zespołem wypracować najskuteczniejszy pomysł na sprzedaż.
 • Oprócz doświadczenia i umiejętności sprzedażowych bardzo zależy nam na tym, żeby osoba posiadała ogólną wiedzę techniczną, gdyż nasza sprzedaż opiera się na fachowym i merytorycznym doradztwie z zakresu OZE.
 • Szukamy osób charakteryzujących się ambicją w zdobywaniu nowych Klientów oraz wysoką kulturą osobistą (umiejętność zachowania profesjonalizmu od początku do końca rozmowy z Klientem).

 

Czym będę się zajmował?

 1. Twoim głównym zadaniem będzie pozyskiwanie nowych Klientów oraz sprzedaż instalacji fotowoltaicznych (ongrid/offgrid/hybryda dachowe i gruntowe). Aby sprzedaż była przyjemnością zapewniamy Ci pełne i profesjonalne wsparcie z zakresu pozyskiwania leadów (zarówno zimnych jak i gorących).
 2. Twoja sprzedaż instalacji będzie związana z fachowym i merytorycznym doradztwem polegającym na prawidłowym zgodnym z potrzebami Klienta doborze instalacji, rzetelnym poinformowaniu Klienta o produkcie, a po podpisaniu umowy i zakończonym montażu również skontaktowaniu się z Klientem w celu zebrania opinii.
 3. Rozszerzamy naszą ofertę i oprócz instalacji fotowoltaicznych będziesz miał możliwość sprzedaży pomp ciepła.

 

Jak przebiega wdrożenie handlowca do firmy i jak zbudowany jest dział handlowy?

W początkowym okresie firma oferuje operacyjne wsparcie Managera w zakresie wizyt u Klientów i zaprezentowania jak powinna wyglądać rozmowa z Klientem, prezentacja produktu oraz dalszy proces sprzedaży związany z podpisaniem umowy oraz obsługą posprzedażową. Cały czas dostępne jest również wsparcie produktowe ze strony Managera, a okresowo również szkolenia produktowe organizowane przez Dostawców.

Po okresie wdrożenia Handlowiec jest w pełni samodzielnym pracownikiem odpowiadającym za proces sprzedaży od początku do końca (pozyskanie/obróbka leada, aż do momentu podpisania umowy i sprawdzenia zadowolenia klienta).

Dział handlowy liczy obecnie 3 pracowników, którzy wspólnie z Managerem odpowiadają za sprzedaż instalacji.

 

Jak zorganizowany jest proces sprzedaży?

 • Handlowiec pozyskuje leada lub otrzymuje leada do obróbki.
 • Handlowiec spotyka się z Klientem i na podstawie rozmowy oraz wizji lokalnej przygotowuje ofertę i kontaktuje się w celu jej omówienia / zrozumienia przez Klienta.
 • Handlowiec w celu przygotowania umowy przekazuje dane Klienta oraz raport z wizji lokalnej do biura.
 • Handlowiec podpisuje umowę, a po zrealizowaniu inwestycji kontaktuje się z klientem w celu badania zadowolenia z całego procesu sprzedaży i montażu.

 

Jak będę wynagradzany?

Oferujemy pracę na dwóch cennikach:

 1. Cennika marża – zakłada że handlowiec otrzymuje cennik i od każdego kWp otrzymuje ustaloną marżę. W cenniku jest zawarta wysokość marży dla poszczególnych mocy instalacji
 2. Cennik 0 - zakłada że handlowiec otrzymuje cennik z ceną 0 przy której nie zarabia nic ani handlowiec ani firma – jest to cena materiału i robocizny. Handlowiec dolicza marże zgodnie ze swoim życzeniem przy czym marża dzieli się 50% dla firmy i 50% dla Handlowca.

 

Zakładamy dwa rodzaje umów B2B i umowę o pracę/zlecenie:

W przypadku umowy B2B handlowiec przynosi gotowych klientów i za każdy kWp wystawia FV – my płacimy w chwili otrzymania zaliczki od klienta. Wszystkie koszty pozyskania klienta spadają na handlowca.

W przypadku umowy o pracę / zlecenie – podpisujemy umowę o współpracy lub o pracę (w przypadku umowy o pracę handlowiec otrzymuje podstawę wynagrodzenia). Handlowiec otrzymuje środek lokomocji, telefon i laptop. Handlowiec dobiera (proponuje) najbardziej odpowiednią dla niego formę pozyskiwania leadów i zakupujemy dla handlowca leady. Handlowiec pozyskuje klientów i po pokryciu kosztów swojego miejsca pracy i zakupu leadów otrzymuje premię za każdy kWp pozyskanych klientów.

Możliwa jest też forma współpracy kompleksowej (dla doświadczonych handlowców). Handlowiec otrzymuje podstawę, samochód laptop i telefon oraz kontakty zgodnie z wybranym źródłem leadów i kontakty od naszych obecnych klientów. Za każdego pozyskanego klienta otrzymuje premię: 500 zł za każda instalację lub za każde 10 kWp instalacji (np. jeden klient 4 kW daje 500 zł lub jeden klient 35 kW daje 2 000 zł)

 

Kliknij przycisk "Aplikuj" i prześlij swoje CV!

Przewidywana data zatrudnienia: od zaraz

Złóż podanie o pracę

Dodaj CV (.pdf, .jpg, .png)

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Przedstawiciel Handlowy

Pensja podstawowa: Nieujawniona

Inne oferty, które mogą Cię zainteresować

Przedstawiciel Handlowy ds. fotowoltaiki i pomp ciepła NOWA

Podstawa: Nieujawniona
Pensja podstawowa
Nieujawniona

Przedstawiciel handlowy / Audytor k/m

Podstawa: 4 000 - 6 000 zł
Samochód Baza kontaktów
Pensja podstawowa
4 000 - 6 000 zł
Samochód Baza kontaktów

Doradca Finansowy

Podstawa: Nieujawniona
Baza kontaktów
 • 2 lokalizacje -> 2 wakaty
Pensja podstawowa
Nieujawniona
Baza kontaktów

Przedstawiciel handlowy

Podstawa: Nieujawniona
Samochód Baza kontaktów
Pensja podstawowa
Nieujawniona
Samochód Baza kontaktów

Doradca Handlowy ds. Fotowoltaiki

Prowizja: 15 000 - 20 000 zł
Samochód Baza kontaktów
Pensja prowizja
15 000 - 20 000 zł
Samochód Baza kontaktów

Przedstawiciel handlowy / Manager ds. Sprzedaży (hurt i detal)

Prowizja: 4 500 - 20 000 zł
Samochód Baza kontaktów
Pensja prowizja
4 500 - 20 000 zł
Samochód Baza kontaktów

Doradca Klienta NOWA

Prowizja: 3 000 - 12 000 zł
Baza kontaktów
Pensja prowizja
3 000 - 12 000 zł
Baza kontaktów