Audyt treści ogłoszenia rozwiązuje wiele krytycznych problemów

Kandydaci nie składają CV

Jeżeli widzisz, że Twoje ogłoszenie posiada całkiem niezłą liczbę odsłon, ale nie przekłada się to na otrzymane CV, to problem najprawdopodobniej leży w treści twojego ogłoszenia o pracę.

Dlaczego kandydaci nie składają CV?

Bo nie mają zaufania do twojej oferty pracy. Brakuje tam niezbędnych i ważnych dla handlowców informacji, treść jest ogólnikowa, nie opisujesz działu sprzedaży i wielu innych aspektów licząc, że kandydaci się tego domyślą.... W dzisiejszych czasach kandydaci oczekują precyzyjnych informacji i to nie dopiero na rozmowie o pracę, ale już w samym ogłoszeniu.

Otrzymuję niedopasowane / niskiej jakości CV

Twoje ogłoszenie generuje bardzo dużo CV, ale są to CV niskiej jakości lub bardzo odległe od tego czego szukasz?

Tego typu sytuacja występuje najczęściej wówczas kiedy ogłoszenie jest bardzo ogólnikowo napisane i jednocześnie chcemy nim pozyskać zarówno osoby prosto po studiach, specjalistów i najlepszych wyjadaczy sprzedaży słowem wszystkich i nikogo zarazem.

Żeby otrzymać CV konkretnych osób, również ogłoszenie powinno być skonkretyzowane pod konkretny profil osób. Jeżeli chcemy pozyskać kogoś z dużym doświadczeniem to nie piszmy w ogłoszeniu, że zależy nam na osobach z rocznym stażem pracy.

Otrzymuję niedopasowane / niskiej jakości CV

Ogłoszenie nie budzi zainteresowania kandydatów

Wchodzisz na statystyki ogłoszenia i nie generuje ono odsłon na portalu ogłoszeń o pracę?

Przyczyn tego stanu rzeczy należy upatrywać w wielu miejscach. Jednak najczęściej należy się przyjrzeć sytuacji po jakich słowach kluczowych ogłoszenie jest wyszukiwane przez kandydatów na portalu pracy. Może się okazać, że drobna zmiana nazewnictwa stanowiska znacząco poprawi wyniki.

Dodatkowo z ogłoszeniem należy wyjść poza portal pracy do osób pasywnych, które najczęściej przebywają w social mediach.

Zostaw kontakt - oddzwonimy!

Pomagamy firmom małym, średnim oraz dużym. Sprawdź jak możemy pomóc rozwinąć osobowo i kompetencyjnie dział sprzedaży w Twojej firmie!

Polecają nas firmy małe, średnie i duże

Iwona Kędzierska

Iwona Kędzierska

Z usług specjalistycznego portalu ogłoszeń o pracę dla obszaru sprzedaży i obsługi klienta -> pracahandlowiec.pl korzystamy regularnie. Portal pracahandlowiec.pl, w odróżnieniu od innych portali, dostarcza nam dużo więcej jakościowych kandydatów, którzy odpowiadają naszym potrzebom biznesowym.

Zobacz referencję Logo referencji
Beata Winklas

Beata Winklas

Zdecydowaliśmy się na publikację ogłoszenia na specjalistycznym portalu ogłoszeń o pracę dla obszaru sprzedaży i obsługi klienta -> pracahandlowiec.pl, wspierając je dodatkowo dedykowaną kampanią w social mediach.

 

Jesteśmy zadowoleni z jakościowych CV dostarczonych przez portal pracahandlowiec.pl. Na ich podstawie wybraliśmy 4 kandydatów,  którzy uczestniczą w dalszych rozmowach.

Zobacz referencję Logo referencji
Bartłomiej Ledwiński

Bartłomiej Ledwiński

Portal jest ciekawym rozwiązaniem dla rekruterów, którzy odpowiadają za rekrutacje osób z obszaru sprzedaży i obsługi klienta. Poprzez zupełnie inne podejście do marketingu i komunikacji dociera aktywnie do osób zainteresowanych pracą w ww. obszarach i zachęca ich do aplikowania.

Zobacz referencję Logo referencji

Chciałbyś nas lepiej poznać, bez żadnych zobowiązań?

Zostaw swój adres e-mail, w zamian będziemy Cię informować o naszym rozwoju, trendach na rynku pracy, ciekawych analizach, nowościach oraz innych tematach, o których nie usłyszysz nigdzie indziej.

Dołącz do ponad 4 tys. ambitnych osób, które rozwijają osobowo i kompetencyjnie działy sprzedaży razem z nami!