Audyt treści ogłoszenia rozwiązuje wiele krytycznych problemów

Kandydaci nie składają CV

Jeżeli widzisz, że Twoje ogłoszenie posiada całkiem niezłą liczbę odsłon, ale nie przekłada się to na otrzymane CV, to problem najprawdopodobniej leży w treści twojego ogłoszenia o pracę.

Dlaczego kandydaci nie składają CV?

Bo nie mają zaufania do twojej oferty pracy. Brakuje tam niezbędnych i ważnych dla handlowców informacji, treść jest ogólnikowa, nie opisujesz działu sprzedaży i wielu innych aspektów licząc, że kandydaci się tego domyślą.... W dzisiejszych czasach kandydaci oczekują precyzyjnych informacji i to nie dopiero na rozmowie o pracę, ale już w samym ogłoszeniu.

Otrzymuję niedopasowane / niskiej jakości CV

Twoje ogłoszenie generuje bardzo dużo CV, ale są to CV niskiej jakości lub bardzo odległe od tego czego szukasz?

Tego typu sytuacja występuje najczęściej wówczas kiedy ogłoszenie jest bardzo ogólnikowo napisane i jednocześnie chcemy nim pozyskać zarówno osoby prosto po studiach, specjalistów i najlepszych wyjadaczy sprzedaży słowem wszystkich i nikogo zarazem.

Żeby otrzymać CV konkretnych osób, również ogłoszenie powinno być skonkretyzowane pod konkretny profil osób. Jeżeli chcemy pozyskać kogoś z dużym doświadczeniem to nie piszmy w ogłoszeniu, że zależy nam na osobach z rocznym stażem pracy.

Otrzymuję niedopasowane / niskiej jakości CV

Ogłoszenie nie budzi zainteresowania kandydatów

Wchodzisz na statystyki ogłoszenia i nie generuje ono odsłon na portalu ogłoszeń o pracę?

Przyczyn tego stanu rzeczy należy upatrywać w wielu miejscach. Jednak najczęściej należy się przyjrzeć sytuacji po jakich słowach kluczowych ogłoszenie jest wyszukiwane przez kandydatów na portalu pracy. Może się okazać, że drobna zmiana nazewnictwa stanowiska znacząco poprawi wyniki.

Dodatkowo z ogłoszeniem należy wyjść poza portal pracy do osób pasywnych, które najczęściej przebywają w social mediach.

Zostaw kontakt - oddzwonimy!

Pomagamy firmom małym, średnim oraz dużym. Sprawdź jak możemy pomóc rozwinąć osobowo i kompetencyjnie dział sprzedaży w Twojej firmie!

Polecają nas firmy małe, średnie i duże

Jan Iskrzycki

Jan Iskrzycki

Z portalu pracahandlowiec.pl korzystam od kwietnia 2021 roku. Wykorzystuję go do poszukiwania pracowników na stanowiska:

 

• Regionalnego Kierownika Sprzedaży
• Regionalnego Przedstawiciela Handlowego
• Doradcy ds. fotowoltaiki
• Partnera / Agenta sprzedaży

 

Osoby zarządzające portalem każdego dnia rozwijają projekt w kierunku specjalizacji i wyszukiwania pracowników jak najbardziej dopasowanych do profilu poszukiwanego kandydata. Dzięki temu jestem w stanie rozwijać zespół handlowy i zatrudniać kolejne osoby na stanowiska sprzedażowe.

Zobacz referencję Logo referencji
Piotr Ostapowicz

Piotr Ostapowicz

Ze specjalistycznym portalem ogłoszeń o pracę dla obszaru sprzedaży i obsługi klienta -> pracahandlowiec.pl współpracujemy niezmiennie od czerwca 2021 r.  

 

W tym czasie z sukcesem udało nam się pozyskać nowe osoby do naszego działu handlowego.

 

Jesteśmy zadowoleni z jakościowych CV otrzymywanych za pośrednictwem pracahandlowiec.pl.

Zobacz referencję Logo referencji
Marek Kociemski

Marek Kociemski

W odpowiedzi na nasze ogłoszenie otrzymaliśmy 19 CV, z czego 100% określiliśmy jako jakościowe. Biorąc pod uwagę nasze dotychczasowe doświadczenia w rekrutacji jest to bardzo duża i pozytywna zmiana. A wynika ona z tego, że z ogólnych portali otrzymujemy z reguły tylko ok. 10% CV, które jakkolwiek nadają się do dalszego procesowania.

Portal pracahandlowiec.pl działa zupełnie inaczej i jak przystało na portal specjalistyczny zna się na sprzedaży i wie jak docierać z ogłoszeniem o pracę do osób z tego obszaru.

Zobacz referencję Logo referencji

Chciałbyś nas lepiej poznać, bez żadnych zobowiązań?

Zostaw swój adres e-mail, w zamian będziemy Cię informować o naszym rozwoju, trendach na rynku pracy, ciekawych analizach, nowościach oraz innych tematach, o których nie usłyszysz nigdzie indziej.

Dołącz do ponad 4 tys. ambitnych osób, które rozwijają osobowo i kompetencyjnie działy sprzedaży razem z nami!