Specjalista ds. sprzedaży

Interlab Sp. z o.o.

14

Super oferta

Umowa o pracę

Poziom stanowiska

Stacjonarna + Wyjazdy

Rodzaj pracy

1 - 3 lat

Poziom doświadczenia

2

Liczba wakatów

Lokalizacja

Warszawa  - 2 wakaty

Kluczowe umiejętności

Zdolności techniczne Kontakt i rozmowa z klientem Aktywne pozyskiwanie klientów biznesowych

Opis stanowiska

INTERLAB Sp. z o.o. to firma o długiej historii, specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań pomiarowych dla rynku telekomunikacyjnego, systemów czujnikowych bazujących na technologii światłowodowej oraz systemów i urządzeń do pomiarów fizjologicznych. Aktualnie poszukujemy pracowników działu handlowego, którzy będą w aktywny sposób pozyskiwać nowe kontakty handlowe, prowadzić prezentacje i szkolenia produktowe oraz pomagać w budowaniu długofalowej strategii handlowej i marketingowej.

Aktualnie poszukujemy osób na stanowisko:

Kogo szukamy?

Poszukujemy osób z predyspozycjami handlowymi, potrafiących łatwo nawiązywać kontakty oraz posiadających zmysł techniczny. Osób, nie bojących się nowych technologii, posiadających zdolność samodzielnego poszukiwania i przyswajania wiedzy, posiadających determinację do realizacji założeń i osiągania celów sprzedażowych.

Co będzie należało do twoich zadań?

  • Aktywne poszukiwanie i pozyskiwanie nowych kontaktów handlowych
  • Umawianie, organizowanie oraz prowadzenie prezentacji technicznych oferowanych urządzeń
  • Przygotowywaniem ofert handlowych, prezentacji multimedialnych i materiałów informacyjnych
  • Pomaganie klientom w doborze optymalnych rozwiązań do planowanych zastosowań
  • Prowadzenie negocjacji handlowych
  • Prowadzenie szkoleń po sprzedażowych

Jakie są wymagania?

  • Wysokie zdolności interpersonalne i komunikacyjne
  • Umiejętność aktywnego poszukiwania oraz pozyskiwania kontaktów handlowych oraz odkrywania potrzeb potencjalnych klientów
  • Minimum roczne doświadczenie w sprzedaży B2B
  • Bardzo dobra organizacja pracy i samodzielność w działaniu
  • Dobra znajomość j. angielskiego
  • Zmysł techniczny
  • Punktualność, rzetelność i kreatywność
  • Bardzo dobra obsługa komputera oraz umiejętność efektywnego poszukiwania informacji online
  • Prawo jazdy kat. B i gotowość do odbywania częstych wyjazdów służbowych

Jak wygląda proces sprzedaży?

  • Twoim zadaniem będzie samodzielne i aktywne poszukiwanie nowych kontaktów handlowych. W tym celu wykorzystujemy takie techniki jak między innymi cold calling / cold mailing oraz wspieramy nasze działania systemem CRM zintegrowanym z narzędziem do monitorowania wizyt na stronie internetowej, oraz narzędziem do monitoringu otwierania i zainteresowania klientów wysłanymi ofertami mailowymi. Stawiamy duży nacisk na sprzedaż bezpośrednią, więc kolejnym etapem po pozyskaniu kontaktu handlowego będzie przygotowanie oferty cenowej oraz próba umówienia spotkania i prezentacji oferowanego rozwiązania. Podczas wdrożenia, w prezentacjach technicznych będzie towarzyszył Ci doświadczony pracownik naszego działu handlowego. Po nawiązaniu relacji z klientem oraz odkryciu jego potrzeb produktowych, do twoich obowiązków będzie należało bieżące monitorowanie procesu decyzyjnego po stronie klienta, odpowiadanie na pytania i wątpliwości techniczne, pomoc w ewentualnym przygotowaniu różnego rodzaju dokumentacji technicznej i na końcu procesu realizacja dostawy oraz przeprowadzenie szkolenia produktowego po zrealizowanej dostawie.
  • Dział handlowy w którym będziesz pracować składa się z dwóch doświadczonych handlowców, i podlega bezpośrednio pod jednego z członków zarządu naszej firmy. W pracy będziesz rozliczany z ilości pozyskanych kontaktów handlowych, ilości przeprowadzonych prezentacji oraz wartości zamkniętych sprzedaży w miesiącu.

Jak będziesz wynagradzany?

Pracowników w większość zatrudniamy w oparciu o umowę o pracę – ale jesteśmy tu elastyczni, jeżeli masz inne preferencje. System wynagrodzenia składa się z 2 elementów:

  • Podstawa – pensja podstawowa uzależniona jest od umiejętności oraz doświadczenia i mieści się w zakresie 3 500 – 7 000 zł brutto.
  • Prowizja miesięczna – jest to prowizja uzależniona od wartości zamkniętych sprzedaży. Prowizja jest wyliczana w prosty sposób jako % od wartości netto na fakturze dla klienta końcowego wystawionej w danym miesiącu. W praktyce, prowizja stanowi często ponad 50% całkowitego miesięcznego wynagrodzenia naszych doświadczonych pracowników. Nie ma żadnej górnej granicy prowizji, jest ona zawsze naliczana jako stały % od całości miesięcznej sprzedaży netto.

Co jeszcze oferujemy?

  • Szkolenia i możliwość zdobycia wysoce specjalistycznej i potrzebnej na rynku wiedzy
  • Pracę w firmie o bardzo ugruntowanej pozycji (firma funkcjonuje od 1987 roku), będącej liderem na rynku dostawców aparatury pomiarowej.
  • Sprzedaż urządzeń wiodących marek na rynku aparatury pomiarowej (głównie producenci z Japonii/USA/Singapuru)
  • Współpracę z doświadczonymi handlowcami z naszej firmy, którzy będą koordynować wdrożenie nowego pracownika oraz wspierać go w realizacji zadań
  • Możliwość częściowej pracy zdalnej
  • Niezbędne narzędzia pracy, w tym nowoczesne narzędzia informatyczne wspomagające pracę handlowców.
  • Pracę w firmie o bardzo spłaszczonej strukturze organizacyjnej z bezpośrednim kontaktem z zarządem firmy

Kliknij przycisk "Aplikuj" i prześlij swoje CV!

Złóż podanie o pracę

Dodaj CV (.pdf, .jpg, .png)

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Pensja podstawowa: 3 500 - 7 000 zł