Co to jest usługa weryfikacji kompetencji pracowników działu sprzedaży „Bezpieczny dział handlowy”?

Jest to usługa, dzięki której dowiesz się, czy każdy z Twoich handlowców:

 1. jest odpowiednim typem handlowca do sprzedaży Twoich produktów,
 2. posiada kompetencje sprzedażowe na wymaganym poziomie,
 3. jest zmotywowany do realizacji planu sprzedaży.

W tej usłudze nasz zespół ekspertów przejmuje na siebie całość czynności związanych z oceną kompetencji pracowników działu handlowego oraz przygotowaniem dla Ciebie zbiorczego podsumowania (raportu) wraz z omówieniem na podstawie którego, będziesz mógł efektywniej i skuteczniej planować zatrudnienie.

W skład usługi „Bezpieczny handlowiec” wchodzą następujące kroki:

 1. Sales assesment (ocena kompetencji).
 2. Dostarczenie profili kandydatów w formie raportu.
 3. Rozmowa podsumowująca z ekspertem pracahandlowiec.pl

Usługa jest wykonywana przez ekspertów wyspecjalizowanych tylko i wyłączenie w rekrutacjach na stanowiska sprzedażowe. Nasi eksperci posiadają co najmniej 10 letnie doświadczenie zawodowe i rozumieją w praktyce zarówno proces sprzedaży jak i proces rekrutacji. W praktyce oznacza, że codziennie mają do czynienia z takim pojęciami sprzedażowymi jak: leady, deale, szanse sprzedażowe, lejki sprzedażowe, prospecting, kwalifikowanie kontaktów, pipeline, cykl sprzedaży, hunter, farmer, cross-selling, up-selling, sprzedaż aktywna, sprzedaż pasywna i wiele innych.

Usługa „Bezpieczny dział handlowy” rozwiązuje wiele krytycznych problemów

Handlowcy nie realizują planu sprzedaży

Bardzo często spotykamy się z sytuacją, że realizacja planu sprzedaży jest niezgodna z rocznymi celami lub założeniami.

Najczęstszym powodem tego typu sytuacji są braki kompetencyjne pracowników działu handlowego, sprzedaży, obsługi klienta o których nikt nie ma świadomości. Bez wiarygodnej i rzeczowej oceny pełnego spektrum kompetencji sprzedażowych bardzo trudno jest podjąć właściwe działania naprawcze i wpłynąć na lepszą realizację planu sprzedaży.

Nie wiesz jak zweryfikować kompetencje handlowców

Większość firm w Polsce nie bada regularnie kompetencji pracowników sprzedażowych ponieważ nie posiada do tego odpowiednich zasobów, narzędzi oraz procesu.

Jako pracahandlowiec.pl zajmujemy się na co dzień procesami sprzedaży, rekrutacyjnymi oraz rozwojowymi. Posiadamy odpowiednią wykwalifikowany zespół ekspertów z ponad 10 letnim doświadczeniem zawodowym i odpowiednio ułożony proces i narzędzia, aby skutecznie zweryfikować kompetencje pracowników działu sprzedaży, handlowego czy obsługi klienta.

Nie wiesz jak zweryfikować kompetencje handlowców

Nie wiesz na jakiej podstawie zbudować plan rozwoju handlowców

Handlowcy nie robią postępów? Ich wyniki wyglądają jak sinusoida lub spadają?

Najczęściej jest to spowodowane niedopasowaniem pracowników do profilu handlowca jaki powinien być zatrudniony w firmie lub brakach w kluczowych kompetencjach sprzedażowych.

Bez zbadania pełnego spektrum 18 kompetencji sprzedażowych bardzo trudno jest zaplanować jakikolwiek sensowny plan rozwoju dla poszczególnych osób.

Określimy profil handlowca, który najlepiej nadaje się do sprzedaży Twoich produktów

Zanim przejdziemy do weryfikacji kompetencji, zbadamy jaki profil handlowca będzie najlepszy do sprzedaży Twoich produktów w Twoim procesie sprzedaży. Zrobimy to na podstawie 3 kryteriów:

 1. Potrzeba, która może być ukryta albo jawna
 2. Cykl sprzedaży, który może być krótki albo długi
 3. Relacja z klientem, która może być krótka lub długotrwała

Zbadamy indeks wymówek kandydatów do pracy na stanowiska sprzedażowe

Po określeniu profilu handlowca, kandydat zostanie zaproszony do badania kompetencji sprzedażowych. Wynikiem badania jest określenie „Indeksu Wymówek.

„Indeks Wymówek” mówi o tym, jak bardzo dana osoba jest skłonna do znajdowania sobie wymówek i „wygodniejszych” zajęć, które będą odwracały jej uwagę i powodowały ucieczkę od prowadzenia procesu sprzedaży i działań przybliżających do osiągania wyników sprzedażowych.

„Indeks Wymówek” zostanie określony w % wraz ze wskazaniem czy na tle populacji jest to wynik nadmiernie wysoki i budzący niepokój.

Określimy stopień dopasowania kandydata do poszukiwanego profilu handlowca

Wynikiem badania kompetencji jest również określenie stopnia dopasowania danej osoby do profilu handlowca, którego szukamy.

Stopień dopasowania zostanie określony w % i na tej podstawie będzie można precyzyjnie porównać wielu kandydatów identyczną miarą. Oczywiście sam stopień dopasowania nie jest wystarczający do oceny handlowca. Do tego potrzebna jest pełna analiza 18 kompetencji sprzedażowych, którą wykonujemy w kolejnym kroku usługi „Bezpieczny dział handlowy”.

Zbadamy 18 kompetencji sprzedażowych kandydatów i ocenimy ich poziom

Głównym wynikiem badania kompetencji jest określenie stopnia dopasowania każdej 18 kompetencji sprzedażowych dla zdefiniowanego wcześniej typu handlowca najbardziej odpowiadającego Twojej firmie.

Stopień dopasowania zostaje określony na skali od „zdecydowanie powyżej potrzeb” do „zdecydowanie poniżej potrzeb”.

PROSPECTING

KWALIFIKOWANIE KONTAKTÓW

BUDOWANIE RELACJI

DZIAŁANIE ZGODNIE Z PROCESEM

ORIENTACJA NA OSIĄGNIĘCIA

ZDOBYWANIE ZAUFANIA

KONTROLOWANIE PROCESU SPRZEDAŻY

RADZENIE SOBIE Z OBIEKCJAMI

SKUTECZNE ZADAWANIE PYTAŃ

AKTYWNE SŁUCHANIE

MYŚLENIE KRYTYCZNE

INICJATYWA

PREZENTOWANIE ROZWIĄZAŃ

EFEKTYWNE WYKORZYSTANIE CZASU

RADZENIE SOBIE Z NIEPOWODZENIAMI

NASTAWIENIE NA RYWALIZACJĘ

POSTRZEGANIE PIENIĘDZY

DYSTANS EMOCJONALNY

Dostarczymy i omówimy profile pracowników działu handlowego, sprzedaży, obsługi klienta

Finalnym efektem wykonania usługi „Bezpieczny dział handlowy” na poziomie pojedynczego pracownika jest raport podsumowujący wraz z jego omówieniem przez eksperta pracahandlowiec.pl, zawierający następujące informacje:

 1. Poziom dopasowania kandydata (%) do roli handlowca najlepiej nadającego się do sprzedaży Twoich produktów
 2. Indeks wymówek, określający ile potencjalnie czasu kandydat może tracić na działania nie przynoszące wartości dodanej do procesu sprzedaży.
 3. Podsumowanie kompetencji kandydata.
 4. Przykładowe pytania jakie warto zadać kandydatowi.
 5. Szczegółowe zestawienie poziomu dopasowanie każdej z 18 kompetencji sprzedażowych wraz z informacja czy kandydat ma potencjał na rozwój danej kompetencji.

Przykładowy wycinek raportu dla kandydata

Przykładowy wycinek raportu dla kandydata

Przygotujemy matrycę kompetencji pracowników działu handlowego

Dobrze wiemy, że sam raport w ujęciu pojedynczej osoby to za mało, żeby zarządzać kompetencjami w ujęciu wszystkich pracowników działu handlowego. Dlatego finalnym efektem wykonania usługi „Bezpieczny dział handlowy” na poziomie całego działu (departamentu, zespołu) jest matryca kompetencji pracowników działu handlowego zawierająca:

 1. Zestawienie 18 kompetencji sprzedażowych wraz z poziomem ich spełnienia
 2. Indeks dopasowania do profilu handlowca (wyznaczonego na początku procesu)
 3. Indeks wymówek

Przykład matrycy kompetencji dla działu sprzedaży, handlowego, obsługi klienta

Przykładowy wycinek raportu dla kandydata

Usługę „Bezpieczny dział handlowy” zamawiają firmy małe, średnie i duże

 • Zajmujemy się weryfikacją kompetencji pracowników działów sprzedaży, handlowych i obsługi klienta niezależnie od ich wielkości.
 • Jeśli zastanawiasz się nad tym co należy zmienić, aby handlowcy realizowali plan sprzedaży, to prawdopodobnie nasza usługa „Bezpieczny dział handlowy” jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem na rynku.

Zamów usługę „Bezpieczny dział handlowy”

Wybierz numer telefonu i zadzwoń do naszego eksperta.

Wypełnij formularz, a my oddzwonimy do Ciebie w przeciągu 24h.

Zostaw kontakt - oddzwonimy!

Pomagamy firmom małym, średnim oraz dużym. Sprawdź jak możemy pomóc rozwinąć osobowo i kompetencyjnie dział sprzedaży w Twojej firmie!

Polecają nas firmy małe, średnie i duże

Konrad Zabłocki

Konrad Zabłocki

Z portalu ogłoszeń o pracę dla obszaru sprzedaży korzystaliśmy już kilkanaście razy na takie stanowiska sprzedażowe jak: Call Center Manager / Outbound Marketing Manager, Sales Manager, Key Account Manager, Partner Sales Manager, Opiekun Kluczowych Klientów, New Business Manager.

W większości przypadków korzystamy z ogłoszeń na 30 dni publikacji w planie Premium oraz płatnej usługi dodatkowej mającej na celu dotarcie do osób pasywnych w Social Mediach (Facebook).

Zobacz referencję Logo referencji
Marek Kociemski

Marek Kociemski

W odpowiedzi na nasze ogłoszenie otrzymaliśmy 19 CV, z czego 100% określiliśmy jako jakościowe. Biorąc pod uwagę nasze dotychczasowe doświadczenia w rekrutacji jest to bardzo duża i pozytywna zmiana. A wynika ona z tego, że z ogólnych portali otrzymujemy z reguły tylko ok. 10% CV, które jakkolwiek nadają się do dalszego procesowania.

Portal pracahandlowiec.pl działa zupełnie inaczej i jak przystało na portal specjalistyczny zna się na sprzedaży i wie jak docierać z ogłoszeniem o pracę do osób z tego obszaru.

Zobacz referencję Logo referencji
Szymon Goska

Szymon Goska

Poszukiwaliśmy osoby z ok. 5 letnim doświadczeniem w sprzedaży B2B. Na portalach ogólnych nie udało nam się trafić na kandydata spełniającego nasze oczekiwania. Natomiast portal pracahandlowiec.pl pomógł nam przygotować sprofilowane ogłoszenie i dotrzeć targetowaną kampanią Facebook do kilku bardzo interesujących z naszej perspektywy osób.

Zobacz referencję Logo referencji

Chciałbyś nas lepiej poznać, bez żadnych zobowiązań?

Zostaw swój adres e-mail, w zamian będziemy Cię informować o naszym rozwoju, trendach na rynku pracy, ciekawych analizach, nowościach oraz innych tematach, o których nie usłyszysz nigdzie indziej.

Dołącz do ponad 4 tys. ambitnych osób, które rozwijają osobowo i kompetencyjnie działy sprzedaży razem z nami!