Co to jest usługa weryfikacji CV i kompetencji kandydatów „Bezpieczny Handlowiec”?

Jest to usługa, dzięki której będziesz miał pewność, że zatrudniasz właściwego kandydata na właściwe stanowisko sprzedażowe.

W tej usłudze nasz zespół ekspertów przejmuje na siebie całość czynności związanych z weryfikacją CV, oceną kompetencji kandydatów i przygotowaniem dla Ciebie zbiorczego podsumowania (raportu) na podstawie którego dokonasz trafnego zatrudnienia.

W skład usługi „Bezpieczny handlowiec” wchodzą następujące kroki:

 1. Przegląd i weryfikacja otrzymanych CV.
 2. HR Interview.
 3. Sales assesment (ocena kompetencji).
 4. Dostarczenie profili kandydatów w formie raportu.
 5. Rozmowa podsumowująca z ekspertem pracahandlowiec.pl

Usługa jest wykonywana przez ekspertów wyspecjalizowanych tylko i wyłączenie w rekrutacjach na stanowiska sprzedażowe. Nasi eksperci posiadają co najmniej 10 letnie doświadczenie zawodowe i rozumieją w praktyce zarówno proces sprzedaży jak i proces rekrutacji. W praktyce oznacza, że codziennie mają do czynienia z takim pojęciami sprzedażowymi jak: leady, deale, szanse sprzedażowe, lejki sprzedażowe, prospecting, kwalifikowanie kontaktów, pipeline, cykl sprzedaży, hunter, farmer, cross-selling, up-selling, sprzedaż aktywna, sprzedaż pasywna i wiele innych.

Usługa „Bezpieczny Handlowiec” rozwiązuje wiele krytycznych problemów

Zgromadziłeś CV i nie wiesz kogo wybrać

Bardzo często zdarza się, że masz „w ręku” kilkadziesiąt lub kilkaset CV i zadajesz sobie pytanie: Jak z tej masy CV wybrać najlepszą osobę? Osobę, która będzie pasowała do mojego procesu sprzedaży i oferowanych przez moją firmę produktów. Żeby tego dokonać należy określić kogo dokładnie szukasz w rozumieniu jaki typ (profil) handlowca będzie dla Twoje firmy odpowiedni. Dopiero w kolejnym kroku w ogóle można zabrać się za praktyczne działania.

Większość firm przechodzi jednak od razu do sedna. Wybiera osobę, zatrudnia i potem zastanawia się, dlaczego zatrudniona osoba nie realizuje planu sprzedaży. To nieprawidłowe podejście i obarczone jest dużym ryzykiem porażki rekrutacyjnej.

Nie wiesz jak sprawdzić kompetencje kandydatów

Po wstępnym etapie selekcji CV okazuje się, że masz ok. 10 kandydatów o bardzo podobnych kompetencjach i umiejętnościach.

Nie wiesz jak dokładnie sprawdzić ich kompetencje? To jest bardzo krytyczny etap procesu rekrutacyjnego i większość firm wykonuje go niepoprawnie, tzn. opiera się jedynie na wywiadzie telefonicznym lub bezpośredniej rozmowie z kandydatem. Tymczasem istnieją sposoby, które pozwalają na obiektywne sprawdzenie pełnego spektrum kompetencji sprzedażowych danej osoby.

Nie wiesz jak sprawdzić kompetencje kandydatów

Nie wiesz jak przeprowadzić proces rekrutacyjny

Z naszych doświadczeń wynika, że większość procesów rekrutacyjnych na stanowiska sprzedażowe jest realizowana wg następującego schematu: przegląd CV, rozmowa z kandydatem, zatrudnienie. Dodatkowo procesy rekrutacyjne są realizowane przez rekruterów, którzy nie znają się i nie rozumieją procesów sprzedażowych.

Powyżej opisane podejście nie gwarantuje zatrudnienia właściwej osoby na właściwe stanowisko. Jest to spowodowane brakiem profesjonalnej oceny kompetencji sprzedażowych i stopnia dopasowania kandydata do profilu poszukiwanego handlowca.

Określimy profil handlowca, który najlepiej nadaje się do sprzedaży Twoich produktów

Zanim przejdziemy do selekcji CV, zbadamy jakiego profilu handlowca szukasz. Zrobimy to na podstawie 3 kryteriów:

 1. Potrzeba, która może być ukryta albo jawna
 2. Cykl sprzedaży, który może być krótki albo długi
 3. Relacja z klientem, która może być krótka lub długotrwała

Dokonamy przeglądu otrzymanych przez Ciebie CV i ocenimy ich jakość

Po określeniu profilu handlowca nasi rekruterzy sprawdzą jakość otrzymanych CV na stanowiska sprzedażowe. Niezależnie od tego ile ich będzie poradzą sobie z tym zadaniem skutecznie.

Nasi rekruterzy posiadają odpowiedni zakres zarówno kompetencji jak i doświadczenia. Dzięki temu ocenią szybko i sprawnie dostarczone CV. Ty w tym czasie będziesz mógł zająć się innymi sprawami lub choćby odpocząć.

Z wybranymi kandydatami przeprowadzimy HR interview (rozmowę kwalifikacyjną)

Z kandydatami dla których jakość CV została oceniona na wystarczającym poziomie nasi rekruterzy odbędą rozmowy kwalifikacyjne telefoniczne lub online w celu zbadania ich obecnego doświadczenia, umiejętności, stopnia dopasowanie do firmy, celów zawodowych i wielu innych aspektów.

Rozmowy tego typu w zależności od złożoności stanowiska trwają od 30 min. do 1h. Z każdej rozmowy z kandydatem powstaje notatka podsumowująca najważniejsze rezultaty rozmowy.

Zbadamy indeks wymówek kandydatów do pracy na stanowiska sprzedażowe

Jeżeli rozmowa kwalifikacyjna zakończyła się sukcesem kandydat zostanie zaproszony do badania kompetencji sprzedażowych. Wynikiem badania jest określenie „Indeksu Wymówek.

„Indeks Wymówek” mówi o tym, jak bardzo dana osoba jest skłonna do znajdowania sobie wymówek i „wygodniejszych” zajęć, które będą odwracały jej uwagę i powodowały ucieczkę od prowadzenia procesu sprzedaży i działań przybliżających do osiągania wyników sprzedażowych.

„Indeks Wymówek” zostanie określony w % wraz ze wskazaniem czy na tle populacji jest to wynik nadmiernie wysoki i budzący niepokój.

Określimy stopień dopasowania kandydata do poszukiwanego profilu handlowca

Wynikiem badania kompetencji jest również określenie stopnia dopasowania danej osoby do profilu handlowca, którego szukamy.

Stopień dopasowania zostanie określony w % i na tej podstawie będzie można precyzyjnie porównać wielu kandydatów identyczną miarą. Oczywiście sam stopień dopasowania nie wystarczy, żeby podjąć finalną decyzję o zatrudnieniu kandydata. Do tego potrzebna jest pełna analiza 18 kompetencji sprzedażowych, którą wykonujemy w kolejnym kroku procesu rekrutacyjnego.

Zbadamy 18 kompetencji sprzedażowych kandydatów i ocenimy ich poziom

Głównym wynikiem badania kompetencji jest określenie stopnia dopasowania każdej 18 kompetencji sprzedażowych dla zdefiniowanego wcześniej typu handlowca najbardziej odpowiadającego Twojej firmie.

Stopień dopasowania zostaje określony na skali od „zdecydowanie powyżej potrzeb” do „zdecydowanie poniżej potrzeb”.

PROSPECTING

KWALIFIKOWANIE KONTAKTÓW

BUDOWANIE RELACJI

DZIAŁANIE ZGODNIE Z PROCESEM

ORIENTACJA NA OSIĄGNIĘCIA

ZDOBYWANIE ZAUFANIA

KONTROLOWANIE PROCESU SPRZEDAŻY

RADZENIE SOBIE Z OBIEKCJAMI

SKUTECZNE ZADAWANIE PYTAŃ

AKTYWNE SŁUCHANIE

MYŚLENIE KRYTYCZNE

INICJATYWA

PREZENTOWANIE ROZWIĄZAŃ

EFEKTYWNE WYKORZYSTANIE CZASU

RADZENIE SOBIE Z NIEPOWODZENIAMI

NASTAWIENIE NA RYWALIZACJĘ

POSTRZEGANIE PIENIĘDZY

DYSTANS EMOCJONALNY

Dostarczymy i omówimy profile kandydatów najlepiej spełniające założenia procesu rekrutacyjnego

Finalnym efektem wykonania usługi „Bezpieczny handlowiec” jest raport podsumowujący wraz z jego omówieniem przez eksperta pracahandlowiec.pl, zawierający następujące informacje:

 1. Poziom dopasowania kandydata (%) do roli handlowca najlepiej nadającego się do sprzedaży Twoich produktów
 2. Indeks wymówek, określający ile potencjalnie czasu kandydat może tracić na działania nie przynoszące wartości dodanej do procesu sprzedaży.
 3. Podsumowanie kompetencji kandydata.
 4. Przykładowe pytania jakie warto zadać kandydatowi.
 5. Szczegółowe zestawienie poziomu dopasowanie każdej z 18 kompetencji sprzedażowych wraz z informacja czy kandydat ma potencjał na rozwój danej kompetencji.

Przykładowy wycinek raportu dla kandydata

Przykładowy wycinek raportu dla kandydata

Usługę „Bezpieczny Handlowiec” zamawiają firmy małe, średnie i duże

 • Zajmujemy się weryfikacją CV i kompetencji kandydatów już od 20 CV do setek CV per proces rekrutacyjny.
 • Nie ma dla nas znaczenia czy CV pozyskałeś przez portal pracahandlowiec.pl czy przez inny dowolny serwis ogłoszeń o pracę. Kształt usługi wygląda identycznie.
 • Ryzyko zatrudnienia niewłaściwej osoby, która po kilku miesiącach zrezygnuje z pracy lub będzie miała problem z realizacją planu sprzedaży jest bardzo duże, kiedy rekrutujesz samodzielnie nie mając do tego odpowiednich narzędzi oraz zasobów ludzkich.
 • Jeżeli zgromadziłeś CV i nie wiesz jak spośród nich wybrać najlepszą dla Twojej firmy osobę, to prawdopodobnie nasza usługa „Bezpieczny Handlowiec” jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem na rynku.

Zamów usługę „Bezpieczny Handlowiec”

Wybierz numer telefonu i zadzwoń do naszego eksperta.

Wypełnij formularz, a my oddzwonimy do Ciebie w przeciągu 24h.

Zostaw kontakt - oddzwonimy!

Pomagamy firmom małym, średnim oraz dużym. Sprawdź jak możemy pomóc rozwinąć osobowo i kompetencyjnie dział sprzedaży w Twojej firmie!

Polecają nas firmy małe, średnie i duże

Marek Kociemski

Marek Kociemski

W odpowiedzi na nasze ogłoszenie otrzymaliśmy 19 CV, z czego 100% określiliśmy jako jakościowe. Biorąc pod uwagę nasze dotychczasowe doświadczenia w rekrutacji jest to bardzo duża i pozytywna zmiana. A wynika ona z tego, że z ogólnych portali otrzymujemy z reguły tylko ok. 10% CV, które jakkolwiek nadają się do dalszego procesowania.

Portal pracahandlowiec.pl działa zupełnie inaczej i jak przystało na portal specjalistyczny zna się na sprzedaży i wie jak docierać z ogłoszeniem o pracę do osób z tego obszaru.

Zobacz referencję Logo referencji
Katarzyna Kluska

Katarzyna Kluska

Z portalem pracahandlowiec.pl współpracuję od września 2020 roku i wykorzystuję go do pozyskiwania osób na stanowiska specjalistów sprzedaży. Portal przez ten czas dał się poznać jako rzetelny i bardzo szybko rozwijający się projekt. Zespół osób tworzących serwis wspiera mnie na każdym etapie publikacji ogłoszenia oraz doradza co należy zrobić, aby publikowane ogłoszenie wzbudziło zainteresowanie „właściwych” kandydatów. Otrzymane CV kandydatów są wysokiej jakości i pozwalają efektywnie zamykać prowadzone procesy rekrutacyjne.

Zobacz referencję Logo referencji
Hanna Litwiniuk

Hanna Litwiniuk

Pracahandlowiec.pl posiada znaczącą przewagę nad innymi portalami ogłoszeniowymi, ponieważ skupia się na dotarciu do konkretnej grupy osób, zainteresowanej wyłącznie pracą w obszarze sprzedaży i obsługi klienta.

Zobacz referencję Logo referencji

Chciałbyś nas lepiej poznać, bez żadnych zobowiązań?

Zostaw swój adres e-mail, w zamian będziemy Cię informować o naszym rozwoju, trendach na rynku pracy, ciekawych analizach, nowościach oraz innych tematach, o których nie usłyszysz nigdzie indziej.

Dołącz do ponad 4 tys. ambitnych osób, które rozwijają osobowo i kompetencyjnie działy sprzedaży razem z nami!