Historie naszych Klientów CGroup header

Historia Klienta CGROUP

Link do referencji CGroup -> kliknij tutaj!

 

Kim jest nasz klient?

Firma CGroup.pl Sp. z o.o. powstała, aby dostarczać klientom kompleksowe rozwiązania z zakresu obsługi nieruchomości, w tym m.in.: usług utrzymania czystości, zakupów materiałów higienicznych, konserwacji posadzek kamiennych (renowacja i utrzymanie) oraz drewnianych (szlifowanie, olejowanie), a także zabezpieczenia posadzek powłokami polimerowymi.

W CGroup.pl umiemy słuchać, jesteśmy elastyczni, mamy wieloletnie doświadczenie i niezbędną wiedzę popartą praktyką. Dzięki temu możemy być partnerem i doradcą w zakresie outsourcingu usług sprzątania oraz usług wspierających działy administracyjne.

 

Jak rozpoczęła się nasza współpraca?

Wspópłracę z CGroup.pl rozpoczęliśmy w momencie, gdy firma już posiadała otwarty proces rekrutacji na stanowisko - Konsultant ds. rozwoju biznesu B2B i rozpoczęte procesy rekrutacyjne na dostępnych na rynku portalach ogłoszeń o pracę.

 

Problem Klienta

Firma CGroup.pl dość długo szukała kandydata na ogólnych portalach ogłoszeń o pracę, jednak otrzymywała głównie kandydatów bez doświadczenia w handlu, a na tym aspekcie zależało jej najbardziej.

 

Wprowadzone rozwiązania

Firma CGroup.pl zakupiła ogłoszenie na 30 dni publikacji w planie Premium (1 lokalizacja - Warszawa, Mazowieckie) z dodatkowym odświeżeniem ogłoszenia oraz wyróżnieniem ogłoszenia logiem "Super oferta".

Ponadto skorzystała z usług consultingowych oferowanych przez portal pracahandlowiec.pl:

1. Dotarcie do osób pasywnych poprzez usługę "Indywidualnej kampanii ogłoszenia o pracę w Social Mediach". Jest to targetowana kampania ogłoszenia na Facebooku, którą eksperci z pracahandlowiec.pl samodzielnie przygotowują (grafika, treści) oraz samodzielnie zarządzają w zakresie prawidłowego dotarcia do grupy docelowej. Usługa ta pozwala na precyzyjne poszukiwania kandydatów wg takich kryteriów jak:

 • lokalizacje,
 • zainteresowania,
 • branże,
 • zawody.

2. Sprofilowanie ogłoszenia pod sprzedaż poprzez usługę "Przygotowania i optymalizacji treści ogłoszenia". Warunkiem brzegowym skutecznego procesu rekrutacji handlowców jest treść ogłoszenia. Jest to pierwszy etap procesu rekrutacji i treść, którą dostarczymy na wejściu procesu przekłada się proporcjonalnie na efekt w postaci otrzymanych jakościowych CV na końcu procesu. Tylko takie podejście gwarantuje sukces w dotarciu do „perełek”, których wszyscy Pracodawcy poszukują, a tylko niektórym udaje się je znaleźć!

W tej usłudze consultingowej zespół pracahandlowiec.pl bierze na siebie proces przygotowania treści ogłoszenia i jego kształtu tak, aby było sprofilowane pod konkretną grupę odbiorców i wzbudzało ich zainteresowanie.

 • W pierwszym kroku takiej usługi wykonujemy audyt Państwa obecnego ogłoszenia.
 • Następnie otrzymują Państwo od nas checklistę z pytaniami.
 • Na podstawie wniosków z audytu oraz odpowiedzi na pytania z checklisty przygotowujemy treść ogłoszenia wraz z układem graficznym, które następnie Państwo akceptują.

Całość usługi realizuje dział responsywności ogłoszeń pracahandlowiec.pl , który na podstawie własnych analiz przygotowuje finalny kształt ogłoszenia mając na względzie uzyskanie dużego zainteresowania ogłoszeniem wśród poszukiwanej przez Państwa grupy odbiorców. Ponieważ usługa ta wykonywana jest w 100% ręcznie czas realizacji wynosi od 3 do 5 dni roboczych.

Skąd wiemy jak napisać ogłoszenie? Każdego miesiąca analizujemy setki ogłoszeń o pracę w sprzedaży i wiemy co działa, a co nie, żeby przyciągnąć odpowiednich kandydatów.

 

Rezultaty

W konsekwencji działań podjętych kompleksowo (publikacja ogłoszenia wsparta 2 usługami consultingowymi: indywidualna kampania w Social Mediach oraz przygotowanie i optymalizacja treści ogłoszenia) firma CGruoup.pl przez 30 dni publikacji otrzymała więcej jakościowych CV niż przez ostatnie kilka miesięcy publikacji na ogólnych portalach ogłoszeń o pracę. Całościowo jako portal pracahandlowiec.pl dostarczyliśmy 20 CV i zapewniliśmy 729 odsłon ogłoszenia o pracę.

 

Podsumowanie

Mając na względzie nasze dotychczasowe doświadczenia, podejście portalu pracahandlowiec.pl do rekrutacji osób na stanowiska sprzadażowe jest warte uwagi podkreśla Prezes Zarządu - Pan Marcin Kryśkiewicz. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom w końcu dotarliśmy do osób z doświadczeniem w handlu. 

 

 

---

 Jesteś pracodawcą i szukasz perełek sprzedażowych?

Zamów konsultację telefoniczną podczas której omówimy Twój proces rekrutacji i podpowiemy:

 • Jak obniżyć koszty rekrutacji pracowników do działu handlowego / sprzedaży.
 • Co zrobić, aby otrzymywać trafione CV.
 • Jak napisać ogłoszenie o pracę budzące podziw i zainteresowanie kandydatów.
 • Jak ocenić czy wybrany kandydat będzie realizował plan sprzedaży.
 • Jak zbadać kompetencje pracowników działu sprzedaży i zaplanować ich rozwój.