Rekrutacja Historia Klienta MRC DOLTECH

Historia Klienta MRC DOLTECH

Kim jest nasz klient?

Przedsiębiorstwo MRC Doltech Sp. z o.o. zajmuje się dostarczaniem Klientom rozwiązań technologicznych ściśle dopasowanych do ich indywidualnych potrzeb.

Oferta obejmuje kompletację i sprzedaż maszyn, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz dostawę części zamiennych i zużywających się, prace projektowe i usługi doradcze. Głównym, partnerem biznesowym firmy jest grupa Maschinenfabrik Liezen und Giesserei Ges. m.b.H. www.mfl.at z siedzibą w Austrii.  MFL posiada ponad 90-letnie doświadczenie w produkcji różnych typów maszyn oraz w odlewnictwie części z materiałów o wysokiej odporności na ścieranie

 

Jak rozpoczęła się nasza współpraca?

Wspópłracę z MRC Doltech rozpoczęliśmy w momencie kiedy firma dopiero co zakończyła proces rekrutacji na statnowisko sprzedażowe. Pomimo tego, MRC Doltech postanowił uruchomić kolejną rekrutację na stanowisko - Kierownik działu handlowego na naszym portalu. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że CV kandydatów można pozyskiwać zupełnie inaczej niż firma robiła to do tej pory. Zamiast nastawiać się na ilość CV skupiliśmy się na dostarczeniu dla Klienta jakościowych CV.

 

Problem Klienta

Firma MRC Doltech w większości pozyskiwała CV kandydatów z ogólnych portali ogłoszeń o pracę, gdzie głównym problemem była jakość otrzymywanych aplikacji. Jedynie ok. 10% można było określić jako jakościowe, czyli dopasowane do profilu poszukiwanej osoby. Z tego powodu firma poszukiwała nowego rozwiązania w celu zwiększenia jakości otrzymywanych CV.

 

Wprowadzone rozwiązania

Firma MRC Doltech zakupiła ogłoszenie na 30 dni publikacji w planie Premium (1 lokalizacja - Wrocław) oraz płatną usługę dodatkową mającą na celu dotarcie do osób pasywnych w Social Mediach (Facebook). Jest to indywidualna kampania ogłoszenia na Facebooku, którą eksperci z pracahandlowiec.pl samodzielnie przygotowują (grafika, treści) oraz samodzielnie zarządzają w zakresie prawidłowego targetowania. Usługa ta pozwala na precyzyjne poszukiwania kandydatów wg takich kryteriów jak:

  • lokalizacje,
  • zainteresowania,
  • branże,
  • zawody.

 

Rezultaty

W konsekwencji działań podjętych pakietowo (publikacja ogłoszenia oraz dedykowana kampania na Facebooku) firma MRC Doltech otrzymała 19 CV, z czego 100% zostało określonych jako jakościowe, czyli dopasowane do profilu poszukiwanej osoby. Ogłoszenie w lokalizacji Wrocław zostało wyświetlone przez osoby poszukujące pracy 532 razy.

 

Podsumowanie

Biorąc pod uwagę nasze dotychczasowe doświadczenia w rekrutacji jest to bardzo duża i pozytywna zmiana podkreśla Prezes Zarządu - Pan Marek Kociemski. Nastawienie się na jakość CV, zamiast na ilość pozwoliło nam zupełnie zmienić perspektywę do rekrutacji na stanowiska sprzedażowe. Portal pracahandlowiec.pl działa zupełnie inaczej i jak przystało na portal specjalistyczny zna się na sprzedaży i wie jak docierać z ogłoszeniem o pracę do osób z tego obszaru. 

Link do referencji MRC Doltech-> kliknij tutaj!

 

---

  Sprawdź nas!

Chciałbyś również zmienić swoje podejście do rekrutacji i pozyskiwać jakościowe CV na stanowiska sprzedażowe / obsługi klienta?

Skontaktuj się z naszym specjalistą ds. sprzedaży doradczej, który precyzyjnie i fachowo wszystko wyjaśni i znajdzie dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

 

 

---

Wolisz webinar zamiast rozmowy?

Proszę bardzo. Przyjdź, posłuchaj i koniecznie daj znać, czy też jesteś osobą, która lubi iść do przodu i szukać nowych skutecznych rozwiązań.

Kliknij przycisk poniżej i zapisz się na webinar w dniu 7 kwietnia, na którym założyciel pracahandlowiec.pl - Marcin Majchrzak odpowie na pytanie - Dlaczego otrzymuję słabej jakości CV na moje ogłoszenie o pracę?