Rynek pracy Praca Szczecin - najlepsze oferty pracy w Szczecinie w sprzedaży

Praca Szczecin - najlepsze oferty pracy w sprzedaży w Szczecinie

Szczecin na rynku pracy - ciekawe informacje dla osób poszukujących pracy

Szczecin jest jednym z najważniejszych ośrodków gospodarczych na północy Polski. Jeśli chodzi o szczeciński rynek pracy, jest on uznawany za rynek pracownika. Pracownicy mają coraz to większe oczekiwania względem swoich pracodawców, ale przy tym stawiają na ciągły rozwój i poszerzanie swoich kompetencji.

Szybki rozwój wielu sektorów gospodarki w województwie zachodniopomorskim, niska stopa bezrobocia czy duży deficyt wykwalifikowanych pracowników w niektórych branżach sprawiają, że perspektywa podjęcia pracy w Szczecinie jest naprawdę obiecująca.

Interesuje Cię rynek pracy w Szczecinie? Koniecznie przeczytaj ten artykuł!

 

 

Bezrobocie w Szczecinie

Według danych PUP, w czerwcu 2023 roku, stopa bezrobocia w Szczecinie wyniosła 3,2%. Stopa bezrobocia w całym kraju uplasowała się na poziomie 5,0%. Jeśli chodzi o województwo zachodniopomorskie, stopa, na koniec maja 2023 roku, wynosiła 6,6%.

 

Zawody deficytowe w Szczecinie

„Barometr zawodów” wskazuje na deficyt w wymienionych poniżej zawodach w województwie zachodniopomorskim (dane na 2023 rok):

  • betoniarze i zbrojarze, brukarze, cieśle i stolarze budowlani, dekarze i blacharze budowlani, monterzy instalacji budowlanych, murarze i tynkarze, operatorzy i mechanicy sprzętu od robót ziemnych, operatorzy obrabiarek skrawających, pracownicy robót wykończeniowych w budownictwie, robotnicy budowlani, spawacze, ślusarze,
  • elektrycy, elektromechanicy, elektromonterzy,
  • fizjoterapeuci i masażyści, lekarze, logopedzi i audiofonolodzy, opiekunowie osoby starszej lub niepełnosprawnej, pielęgniarki i położne, psycholodzy i psychoterapeuci, ratownicy medyczni,
  • kierowcy autobusów, samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych,
  • kucharze, pomoce kuchenne, przetwórcy mięsa i ryb,
  • magazynierzy,
  • mechanicy pojazdów samochodowych,
  • nauczyciele nauczania wczesnoszkolnego, praktycznej nauki zawodu, przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych, przedszkoli, szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych, pedagodzy, wychowawcy w placówkach oświatowych i opiekuńczych,
  • pracownicy ds. rachunkowości i księgowości, samodzielni księgowi,
  • pracownicy służb mundurowych,
  • pracownicy socjalni.

 

Rynek pracy w województwie zachodniopomorskim - raport WUP

Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie stworzył raport „Rynek pracy województwa zachodniopomorskiego w maju 2023 roku”.

Jest to ciekawy raport podsumowujący informacje o rynku pracy w tym województwie. Pokazuje on, ile było osób bezrobotnych, jaka była stopa bezrobocia we wszystkich województwach oraz w poszczególnych powiatach województwa zachodniopomorskiego. Z raportu można dowiedzieć się też o liczbie wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej w latach 2003-2023, poznać nastroje zatrudnieniowe pracodawców, współczynnik aktywności zawodowej w I kwartale 2023 roku jak i wskaźnik zatrudnienia w I kwartale 2023 roku. Informuje on w dodatku o zawodach deficytowych w 2023 roku oraz prognozie sytuacji na polskim rynku pracy na najbliższe 3 miesiące.

 

 

Jakie zawody będą poszukiwane w 2023 roku? Dane dla Polski

W 2023 roku w deficycie jest 27 zawodów (prognoza z raportu „Barometr zawodów”), przy czym 8 z nich to zawody długotrwale deficytowe, na które jest ciągłe zapotrzebowanie od prognozy na 2016 rok.

Zawodami trwale deficytowymi są:

  • blacharze i dekarze budowlani,
  • cieśle i stolarze budowlani,
  • kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych,
  • kierowcy autobusów,
  • spawacze,
  • operatorzy obrabiarek skrawających,
  • położne i pielęgniarki,
  • samodzielni księgowi.

 

Głównej przyczyny deficytów należy upatrywać w:

  • nieodpowiednich, według kandydatów, warunków do pracy,
  • braku wystarczającej liczby chętnych osób do pracy,
  • braku spełnienia przez kandydatów wymogów pracodawców.

 

Powiatowy Urząd Pracy - oferty pracy Szczecin

Jeśli masz problem ze znalezieniem zatrudnienia, możesz liczyć na pomoc urzędu pracy. Powiatowy Urząd Pracy udzieli Ci pomocy przy rejestracji jako osoba bezrobotna oraz podczas samego poszukiwania pracy. Nie przejmuj się, żeli jesteś osobą niepełnosprawną lub cudzoziemcem - takie osoby nie zostają same i również mogą korzystać z pomocy placówki.

Jak z takiej pomocy skorzystać? Udaj się do urzędu osobiście lub wejdź na stronę internetową urzędu pracy w Szczecinie (szczecin.praca.gov.pl).

Zapoznaj się z Twoimi prawami i obowiązkami, poradź się specjalisty na temat poszukiwania pracy czy skorzystaj z doradztwa zawodowego. To wszystko oferuje właśnie urząd pracy!

 

 

Praca Szczecin - aktualne oferty pracy w Szczecinie. Gdzie szukać ofert pracy?

Znalezienie zatrudnienia nie musi być trudne! Mnóstwo ofert pracy znajduje się w internecie, np. na portalach pracy. Jeśli chcesz znaleźć ofertę dopasowana do siebie, używaj do wyszukiwania ofert filtrów dostępnych na portalach - możesz wybrać stanowisko, lokalizację, pensje czy wiele innych opcji, wszystko zależy od portalu, którego używasz. Zastanów się zatem, czym najbardziej się interesujesz? Praca jako pracownik fizyczny? Praca zdalna, praca stacjonarna, a może hybrydowa? Umowa zlecenie, kontrakt b2b, umowa agencyjna, umowa o pracę? Praca jako młodszy specjalista czy starszy specjalista? Na część etatu, pełny etat? Przebieraj między ofertami dowoli!

Jeśli poszukujesz zatrudnienia na stanowisku handlowym, mamy coś dla Ciebie! Niezależnie, czy to ma być stanowisko kasjera, handlowca czy dyrektora sprzedaży, strona pracahandlowiec.pl sprosta Twoim oczekiwaniom. Wszystkie oferty pracy z dziedziny sprzedaży masz w jednym miejscu. Pamiętaj, że podczas przeglądania ogłoszeń na portalu, możesz skorzystać z filtrów, np. lokalizacji (bez problemu znajdziesz pracę także w Szczecinie).

Oprócz portali, sprawdź też Facebook oraz LinkedIn.

Zakładka „oferty pracy”, na portalu społecznościowym Facebook, to zbiór wielu ciekawych ogłoszeń. Podobnie jest w przypadku dedykowanych ku poszukiwaniu pracy grup. Dołącz do grup o nazwie jak „Praca zdalna Szczecin”, „Najnowsze oferty pracy Szczecin ”, „Szczecin pracownik fizyczny poszukiwany”, "Szczecin praca w branży budowlanej". Jednak zawsze sprawdzaj wszystkie oferty, wśród nich możesz natrafić na fałszywe ogłoszenia.

Poszukaj ofert pracy również na portalu LinkedIn. Być może któreś z wystawionych tam ogłoszeń wpadnie Ci w oko.

 

Średnie wynagrodzenie w województwie zachodniopomorskim – ile wynosi? Porównanie ze średnią krajową.

Średnie wynagrodzenie, według danych GUS, w czerwcu 2023 roku w województwie zachodniopomorskim, uplasowało się na poziomie 6 607 zł brutto. Jest ono niższe w porównaniu do średniej kraju, gdzie przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto uplasowało się na poziomie 7 335 zł. W samym Szczecinie, średnie wynagrodzenie to 7327 złotych brutto.

 

 

 

---

 Jesteś pracodawcą i szukasz perełek sprzedażowych?

Zamów konsultację telefoniczną podczas której omówimy Twój proces rekrutacji i podpowiemy:

  • Jak obniżyć koszty rekrutacji pracowników do działu handlowego / sprzedaży.
  • Co zrobić, aby otrzymywać trafione CV.
  • Jak napisać ogłoszenie o pracę budzące podziw i zainteresowanie kandydatów.
  • Jak ocenić czy wybrany kandydat będzie realizował plan sprzedaży.
  • Jak zbadać kompetencje pracowników działu sprzedaży i zaplanować ich rozwój.

 

 

 Jesteś pracownikiem i szukasz pracy w sprzedaży?

Załóż darmowe konto pracownika, dodaj swoje CV i aplikuj jednym kliknięciem!

  • Oferty pracy dopasowane do Twoich potrzeb.
  • Dostęp online do Twojego aktualnego CV.
  • Dostęp do statystyk ofert pracy na które aplikowałeś.