Praca w sprzedaży Co najbardziej stresuje ludzi sprzedaży? Weź udział w ankiecie!

ANKIETA - Co najbardziej stresuje ludzi sprzedaży? Weź udział w ankiecie!

Hans Selye, węgierski badacz, który poświęcił badaniu stresu 50 lat swojego życia, zdefiniował stres jako "nieswoistą reakcję organizmu na wszelkie stawiane mu żądanie". Upraszczając stres jest odpowiedzią na pewne wyzwanie płynące z otoczenia, z którym człowiek musi sobie poradzić.

Wydaje się, że stresu jest nieodłączną częścią pracy, szczególnie takiej jak praca w sprzedaży, czyli nastawionej na wyniki i wymagającej ciągłej interakcji z innymi ludźmi.

Ale czy zastanawiałaś/eś się kiedyś, jak dużo się stresujesz z powodu pracy i idąc dalej, jak dużo zabiera Ci to zdrowia?

 

Zapraszamy do udziału w pierwszym ogólnopolskim badaniu dotyczącym źródeł stresu w pracy na stanowiskach sprzedażowych!

 

Link do badania:

Ankieta jest dostepna do wypełnienia za pomocą formularza google.
Link do badania: kliknij tutaj!

 

Jaki jest cel ankiety?

Ankieta ma na celu zebranie danych na temat źródeł stresu w pracy na stanowiskach sprzedażowych. Dane te posłużą do stworzenia Pierwszego polskiego raportu wiążącego problematykę stresu z pracą w sprzedaży.

 

Jak zbudowana jest ankieta?

Ankieta składa się z 2 części: informacji podstawowych na Twój temat i charakteru Twojej pracy oraz części dotyczącej bezpośrednio odczuwanego przez Ciebie stresu w kontekście planu sprzedaży, procesu sprzedaży, rozwoju, równowagi praca-dom, szefa, wynagrodzenia oraz zespołu sprzedażowego.

 

Jak wypełniać ankietę?

Ankieta ma formę testu jednokrotnego wyboru, ale nie ma w niej odpowiedzi dobrych ani złych. Ustosunkuj się do każdego pytania, określając na 5 stopniowej skali jak silny stres odczuwasz (odczuwałbyś) w danej sytuacji.

Ostatnie pytanie jest dobrowolne i ma formę otwartą – możesz podzielić się swoimi odczuciami bądź myślami, które nasunęły Ci się w trakcie wypełniania ankiety.

 

Czy ankieta jest anonimowa?

Tak, ankieta jest w pełni anonimowa, a zebrane przez nas dane będziemy prezentować tylko w formie zbiorczej.

 

Jak długa jest ankieta?

Wypełnienie ankiety trwa około 10 minut.

 

Gdzie znajdę wyniki ankiety?

Wyniki w postaci zbiorczego RAPORTU będą dostępne w sierpniu 2023 roku. Aby otrzymać informację o publikacji Raportu załóż darmowe konto w serwisie pracahandlowiec.pl. Aby to zrobić kliknij link: https://pracahandlowiec.pl/register/seeker

Wszystkich zarejestrowanych użytkowników serwisu poinformujemy mailowo o dostępności raportu do pobrania.

 

Po co tworzyć Raport dotyczący stresu?

Problematyka dobrostanu pracowników powinna być ważna dla każdego pracodawcy. Raport jest dopiero pierwszym krokiem, czyli diagnozą aktualnej sytuacji dotyczącej czynników, będących największym źródłem stresu. Liczymy na to, że rozpoznanie i nazwanie źródeł, pozwoli pracodawcom na wdrożenie działań prowadzących do obniżenia poziomu stresu.

 

Czy otrzymam coś w zamian za wypełnienie ankiety?

Na końcu ankiety czeka na Ciebie kod rabatowy na usługi firmy pracahandlowiec.pl.

 

Link do badania:

Ankieta jest dostepna do wypełnienia za pomocą formularza google.
Link do badania: kliknij tutaj!